Zavřít reklamu

Platforma YouTube Music představila novou funkci nazvanou Song Search, která uživatelům umožňuje vyhledávat hudbu broukáním, zpěvem nebo přehráváním dané melodie. Využívá při tom umělou inteligenci a v současné době je k dispozici na zařízeních se systémem Android, nicméně někteří majitelé iPhonů také hlásí, že ji již mají v systému iOS k dipsozici.

Funkce vyhledávání písní v aplikaci YouTube Music je podobná funkci Hum to Search ve vyhledávači Google. Připomíná také možnost Identify what’s playing v aplikaci Google Play Music. Tato nová funkce se používá velmi snadno, kdy vlastně stačí jen klepnout na ikonu vyhledávání a přejít na kartu Songs (Písně). Funkce vás následně přenese na výsledky vyhledávání.

Prostřednictvím této novinky chce Google svým uživatelům usnadnit jasné a intuitivní spojení s jejich oblíbenou hudbou. Je to také jasná konkurence pro platformu Shazam, kterou koupil Apple a integroval ji třeba přímo do svého iOS. Kromě toho připravuje YouTube Music také možnost Trim silence u přehrávání podcastů, která v nich dokáže najít úseky ticha a automaticky je přeskočit, což vede k mírnému zkrácení doby trvání přehrávávání.

YouTube Music v Google Play

Dnes nejčtenější

.