Zavřít reklamu

Aktualizace One UI 6.0 založená na Androidu 14 se pro smartphony a tablety Galaxy se začala vydávat už téměř před šesti měsíci. Přestože se zdá, že se tato aktualizace stále rozšiřuje na nové trhy a pro ještě další zařízení, čekáme spíše na to, kdy se dočkáme nadstavby One UI 6.1. Tu Samsung představil spolu s modely Galaxy S24 a nyní ji mají ještě Galaxy A35 a A55.

Vietnamský Samsung nyní odhalil, že řada Galaxy S23 dostane One UI 6.1 až 28. března. Předpokládáme, že toto datum je samozřejmě určeno pro tamní trh, pořád se tedy můžeme dočkat o něco dříve. Samsung sám uvedl, že na první modely by měl svou novou nadstavbu dávat ještě do konce měsíce března. Počáteční vlna má ale cílit pouze na řadu Galaxy S23 (včetně S23 FE), Galaxy Z Fold5, Z Flip5 a Galaxy Tab S9. Právě to jsou také ty modely, které dostanou i Galaxy AI, ostatní mají v tomto ohledu zatím smůlu, i když se One UI 6.1 samozřejmě dočká široké portfolio modelů.

Co před aktualizací udělat?

Bez ohledu na to, zda vaše zařízení získá funkce Galaxy AI nebo ne, bylo by dobré provést určité přípravy na to, aby proces aktualizace proběhl co nejplynuleji. Nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je zálohovat všechna data na váš účet Samsung nebo Google nebo samozřejmě microSD kartu, pokud ji vaše zařízení ještě má (pokud ne, můžete data zálohovat na externí USB klíčenku). Vše můžete také zálohovat do počítače pomocí softwaru Samsung Smart Switch.

Dalším krokem je ujistit se, že vaše zařízení používá nejnovější software/firmware, který je právě dostupný. I když tyto aktualizace nemusí vždy vyžadovat, aby vaše zařízení používalo nejaktuálnější operační systém, je dobré být připraveni, abyste následně nemuseli ztrácet čas, a mohli upgradovat co nejrychleji.

Mezi další doporučení patří uvolnění místa v úložišti a aktualizování všech nainstalovaných aplikací, které vám nějakou aktualizaci nabízejí. Za prvé aby měla aktualizace dost místa a za druhé abyste se nepotýkali z jakými chybami v používaných titulech. Na závěr, to ale samozřejmě až budete mít aktualizaci pro vaše zařízení dostupnou, je vhodné mít telefon nebo tablet dostatečně nabitý. Instalace aktualizací vyžaduje, aby byla zařízení Galaxy nabita alespoň na 20 %.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.