Zavřít reklamu

Asi tu nemusíme zdlouhavě psát o tom, jak skvělé jsou telefony Samsungu. Jako většina smartphonů jiných značek však nenabízejí nijak oslnivou výdrž baterie, více než dva dny z nich obvykle „nevymáčknete“. Zde je několik tipů, jak na nich výdrž baterie prodloužit.

Snižte jas obrazovky

Příliš vysoký jas displeje může baterii rychle vybít. Zvažte snížení jasu, pokud se nacházíte v interiéru. Učinit tak můžete swajpnutím dolů z domovské obrazovky. Uvidíte posuvník jasu, kterým můžete upravit úroveň jasu posunutím doleva nebo doprava.

Případně můžete zapnout Adaptivní jas, který automaticky optimalizuje úroveň jasu podle okolních světelných podmínek. Tuto funkci najdete v Nastavení→Displej.

Odinstalujte přebytečné aplikace

Řada aplikací, zejména těch, které běží na pozadí, může výrazně vybíjet baterii. Snadný způsob, jak ji šetřit, je odstranit aplikace, které nepoužíváte. Nejrychlejší způsob, jak aplikaci odinstalovat, je dlouze ji stisknout, klepnout na ikonu Odinstalovat a potvrdit klepnutím na „OK“.

Vypněte GPS, když ji nepotřebujete

Velkým „žroutem“ baterie může být i GPS, když je stále zapnutá. Vypněte ji v Nastavení→Umístění a zapněte jen tehdy, kdy ji budete opravdu potřebovat (typicky při používání Map Google). Jen mějte na vědomí, že při vypnuté GPS nebudou fungovat aplikace počasí, aplikace pro doručení jídla, taxi aplikace ani jiné aplikace závislé na systému pro určování polohy.

Vypněte Bluetooth a Wi-Fi, když je nepoužíváte

Podobně jako u GPS může snížit výdrž baterie i neustále zapnutý Bluetooth a Wi-Fi. Vypnout je můžete z panelu rychlých nastavení, který vyvoláte dvojitým přejetím dolů po domovské obrazovce.

Stáhněte si nejnovější softwarovou aktualizaci

Pokud máte pocit, že baterie vašeho telefonu Galaxy se vybíjí rychleji než obvykle, není špatný nápad zkontrolovat, jestli pro něj není dostupná nová aktualizace, která by tento problém mohla potenciálně řešit. To učiníte navigací do Nastavení→Aktualizace softwaru a klepnutím na možnost Stáhnout a instalovat.

Závěrem ještě jeden užitečný tip týkající se baterie. Pro prodloužení její životnosti se doporučuje nenechat ji pro nabíjení vybít úplně, ale zhruba na 20 %. Pokud jste tak svůj telefon dosud nabíjeli až poté, co baterie klesne na několik procent, nebo dokonce na nulu, nabíjejte jej odpříště dříve, jak radí experti.

Dnes nejčtenější

.