Zavřít reklamu

Google vydává aktualizace na své aplikace jako na běžícím páse, sem tam vydá nějakou novou aplikaci a nějakou naopak omezí (jako svého Asistenta), jiné zase zařízne úplně. Je to i případ aplikace, která měla být klonem Pinterestu. O titulu Keen jste ale možná ani neslyšeli. 

Vedle svých klíčových aplikací, jako je Gmail, sada Workspace, Mapy a aplikace exkluzivně pro telefony Pixel, věnuje Google také značné úsilí a zdroje na experimentování s novými nápady. Ne všechno jde ale podle původních předpokladů a plánů, proto ukončuje fungování aplikace Keen, kterou se pokusil proniknout do světa sociálních sítí. 

Keen započal svou krátkou existenci v roce 2020, a to jako jeden z mnoha experimentálních projektů podporovaný inkubátorem nápadů společnosti s názvem Area 120. Platforma fungující s URL StayKeen.com nabízela uživatelům doporučení založená na strojovém učení a výsledky vyhledávání související s tzv. Keens. I zde pak byly virtuální nástěnky ke shromažďování obsahu, jako jsou odkazy, obrázky, videa a poznámky s nějakým společným tématem, jako třeba vařením, zahradničením, cestováním atd. 

Každá nástěnka zde měla položit základ pro další objevování souvisejících nápadů a konceptů, kdy k tomu pomáhalo strojové učení v doporučování, protože jste přítomnému algoritmu říkali, co se vám líbí a co naopak ne. Jenže od prosince 2021 nevydal Google pro platformu žádnou aktualizaci, a místo toho ji nyní zavírá. Stát se tak má 24. května. Pokud tedy máte v síti nějaký obsah, jako že to úplně nepředpokládáme, měli byste si jej do té doby stáhnout, jinak o něho definitivně přijdete. 

Dnes nejčtenější

.