Zavřít reklamu

Uživatelé aplikace Garmin Connect by se s trochou nadsázky dali rozdělit do dvou skupin. Máme ty, kteří Garmin Connect používají ke sledování tréninku, informací o spánku, Body Battery, připravenosti k tréninku a dalším fitness a zdravotním účelům. A pak je zde nezanedbatelná skupina těch, kteří kromě sledování zmíněných dat využívají Garmin Connect také ke sbírání odznaků. Jaké jsou druhy odznaků v Garmin Connect, jak je sbírat a k čemu vám to vlastně bude?

Aplikace Garmin Connect nabízí zábavný a motivující způsob, jak sledovat vaši kondici a sportovní aktivity, a to prostřednictvím systému odznaků a úrovní. Uživatelé mohou díky pohybové aktivitě získávat odznaky za dosažení specifických cílů a sbírat body, které je mohou posunout na novou úroveň. Možná jste si v aplikaci Garmin Connect již stihli všimnout, že se u profilového obrázku nachází také malý odznáček s číslem. Toto číslo značí úroveň, kterou si mimo jiné můžete zvýšit také sbíráním odznaků.

Opakovatelné odznaky

V aplikaci Garmin Connect můžete sbírat i takzvané opakovatelné odznaky. Většina z nich je v podstatě bezpracná – stačí třeba jen dodržovat spánkový cíl. Pokud s aplikací začínáte, můžete obdržet i bezpracné jednorázové odznaky, jako je Přidání akce, Mám přátele nebo třeba V síti. Pro opakovatelně získané odznaky existují limity – v případně Spánkové série lze například daný odznak získat pouze 250x.

Výzvy

O něco náročnější jsou takzvané výzvy, na jejichž splnění již musíte obvykle vynaložit určité úsilí. Může se jednat o splnění určitého počtu kroků, zaregistrování pohybové aktivity v určitý den, uběhnutí určitého počtu kilometrů nebo třeba nahrání určitého počtu hodin silového tréninku. Výzvy najdete tak, že spustíte aplikaci Garmin Connect, v horní části displeje klepnete na ikonku vašeho profilu a poté pod přehledem prvních několika odznaků klepnete na Všechny odznaky. V sekci, věnované odznáčkům, následně zvolte kartu K dispozici. U každého z odznaků vždy najdete informace o tom, co je potřeba pro jeho získání, a kolik bodů vám jeho získání přinese.

Informaci o tom, kolik bodů vám chybí do získání další úrovně v aplikaci Garmin Connect, najdete v sekci Odznáčky v horní části displeje u vaší profilové fotografie. A pokud vás baví chodit, můžete se po klepnutí na Výzvy ve spodní části displeje na hlavní obrazovce aplikace Garmin Connect -> Zahájení expedice upsat k virtuálnímu absolvování některé z nejznámějších turistických stezek či vrcholů z celého světa. Je přitom jedno, jakou používáte platformu, tedy jestli Android nebo iOS.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.