Zavřít reklamu

Protože se jaro v našem mírném pásu vyznačuje začátkem vegetativní aktivity rostlin, může se vám hodit ta ideální aplikace k identifikaci rostlin. Pokud tedy vyrážíte na procházku, výlet nebo první letošní tůru, můžete cestou snadno poznávat, co kolem vás kvete.

PlantNet

PlantNet je aplikace, která vás přenese do aktivní komunity, jež zachycuje a kategorizuje biologickou rozmanitost ve svém okolí a vzájemně sdílí své poznatky. Veškeré objevy, které učiníte, rozvíjejí přesnost znalostí poskytovaných aplikací, což znamená, že se po spuštění vždy dozvíte něco nového. Zmíněná pozorování lze snadno provést tak, že si zajímavou rostlinu prohlédnete prostřednictvím fotoaparátu a vyfotografujete ji. Aplikace vám následně poskytne veškeré informace o vašem nálezu.

Stažení v Google Play

Plantix – your crop doctor

xPlantix je aplikace pro identifikaci rostlin, která navíc ještě poskytuje funkce pro odhalení potenciálních hrozeb, jako jsou nemoci, hniloba a parazitické vlivy na vaši produkci. Aplikace si umí poradit s celou řadou běžných druhů rostlin pro pěstování uvnitř i venku a ihned po spuštění se vás zeptá, o jakou rostlinu se jedná. Příslušné rostliny naskenujete fotoaparátem telefonu a obdržíte návrh diagnózy vygenerovaný umělou inteligencí spolu s užitečnými radami, jak rostlinu ošetřit.

Stažení v Google Play

Planta

Planta je skvělým příkladem toho, jak všestranné mohou být aplikace pro identifikaci rostlin, které vám poskytnou nástroje pro vynikající péči o rostliny. Aplikace nabízí funkce pro identifikaci rostlin pomocí fotoaparátu vašeho zařízení, podrobné informace o tom, o jaké rostliny se jedná a jaké kroky lze podniknout k jejich údržbě. Tyto informace zahrnují řešení problémů s potenciálními varovnými příznaky, jako jsou hnědé listy nebo opadávání nebo návody, jaká úroveň světla je pro danou rostlinu nejlepší.

Stažení v Google Play

PlantIn

Aplikace PlantIn je doporučována Aplikaci PlantIn doporučujeme všem, kteří se právě pustili do péče o rostliny nebo do jejich pozorování, protože je určena i pro ty, kteří mají jen minimální zkušenosti. Nabízí funkce, jako jsou oznámení o péči, díky nimž nezapomenete na jednoduché věci, jako je zalévání rostlin. Funkce skenování fotoaparátem vám kromě nahrání existující fotografie uložené v zařízení dávají možnost zkontrolovat konkrétní choroby na vašich rostlinách. Druhá možnost může být užitečná, pokud rádi fotografujete rostliny na místech bez internetu.

Stažení v Google Play

RHS Grow

RHS Grow je všestranná aplikace pro identifikaci rostlin, která obsahuje spoustu informací o zahradničení a péči o rostliny. Po registraci jste okamžitě dotázáni, jaký jste typ zahrádkáře, jakou máte odbornost a kde se vaše zahrada nachází. Každý měsíc dostanete určité množství užitečných zahradnických tipů, které poskytují užitečné informace pro vaši zahradu, které dalece přesahují rámec toho, jak vlhká by měla být půda.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.