Zavřít reklamu

Samsung v loňském roce dokončil vývoj svého prvního nositelného robota s názvem Bot Fit, dosud však nezveřejnil, kdy jej uvede na trh. Nyní se v digitálních kuloárech objevila zpráva, že by se tak mohlo stát ještě letos.

Podle informací korejského webu ETNews by mohl být Bot Fit uveden do prodeje koncem letošního roku nebo začátkem toho příštího. Samsung má prý v plánu vyrobit zhruba 100 000 kusů robota, přičemž hromadná výroba má začít v letošním druhém nebo třetím kvartálu.

Bot Fit je nositelný robot primárně určený pro lidi, kteří mají potíže s chůzí. Konkrétně by jim měl prostřednictvím zabudovaných senzorů pomoci posílit jejich motorické funkce. Měl by jim také umožnit nastavit si různé funkce a ovládat je propojeným smartphonem nebo chytrými hodinkami.

Web kromě toho uvedl, že Samsung plánuje v první várce vyrobit 400–500 tisíc kusů svého prvního chytrého prstenu Galaxy Ring a že ten bude oficiálně představen v druhém čtvrtletí tohoto roku. Úniky z poslední doby oproti tomu tvrdí, že se tak stane v rámci letního Galaxy Unpacked, jehož středobodem ovšem mají být nové skládací smartphony Galaxy Z Fold6 a  Z Flip6.

Dnes nejčtenější

.