Zavřít reklamu

Řada Galaxy S24 přinesla mnohé novinky, kdy mezi ty nejvýraznější jasně patří Galaxy AI. Mezi funkce umělé inteligence Samsungu patří i ta, na které má lví podíl Google. Ostatně Circle to Search nabízí už i ve svých Pixelech 8. Pokud ale chcete, můžete jeho princip používat i na starších zařízeních, než je aktuálně vrcholná řada Samsungu. 

Galaxy AI má přijít jen do budoucích vlajkových lodí, takže jistě ještě letošních skládaček. Pokud se budeme bavit o tom, kdo ji získá zpětně, bude to jen řada Galaxy S23 a Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a tablety Galaxy Tab S9. Jestliže tedy vlastníte jakékoli Áčko nebo starší Galaxy S22 atd., můžete se cítit ukřivděni. Smutnit ale nemusíte, protože i pro vás je zde jedna velice podobná funkce. A to už po léta. 

Veškerá základní technologie, která pohání Circle to Search, je ve vašem telefonu již dostupná, jen se k ní musíte dostat přes několik klepnutí, ne jen přes pouhé podržení tlačítka plochy. Musíte k tomu mít ale nainstalovanou aplikaci Google Chrome. Circle to Search je v podstatě jen dokonalá implementace funkce s názvem Lens do One UI (potažmo Androidu u telefonů Pixel). 

Jak používat Google Lens 

Na vašem zařízení vám vlastně postačí nainstalovat si z Google Play aplikaci Google Chrome, což je tedy webový prohlížeč společnosti. Aplikaci otevřete a klepněte na ikonu fotoaparátu, která se nachází vpravo v liště vyhledávání. Zde můžete být požádání o přístup k fotoaparátu a galerii. Pak už si jen vyberete, jestli chcete snímek aktuálně pořídit nebo jej načtete a ihned získáte výsledky, právě jako v Circle to Search. Samozřejmě to funguje i na snímcích obrazovky. 

Kromě vyhledávání podle obrázku můžete Google Lens použít také k překladu textu z fotografií, které pořídíte nebo nahrajete, nebo požádat o pomoc s domácím úkolem skenováním otázek či matematických příkladů. Nám to funguje i na Galaxy S21 FE. Není to sice tak elegantní, ale aspoň si na tom vyzkoušíte, jestli byste takovou funkci Galaxy AI vlastně ocenili. 

Google Chrome v Google Play

Dnes nejčtenější

.