Zavřít reklamu

Nejnovější řada Galaxy S24 přichází po vzoru Applu s možností zobrazit na Always On displeji tapetu. I když to není originální nápad, je velice líbivý, protože to je hlavně něco nového, na co se zvyká velice snadno a rychle. Pořád zde pak vidíte widgety, jako je čas, přehrávač médií, počasí atd. Má to ale své zákonitosti, které nejsou všem úplně zjevné. 

Někteří majitelé Galaxy S24 jsou totiž zmatení, jak mají přimet Always On displej zobrazovat obrázek, zatímco jiní se ptají, kde je tato funkce vlastně k dispozici. Zmatek pramení ze skutečnosti, že neexistuje žádná vyhrazená metoda nastavení vlastního obrázku jako tapety AOD. Ten tak jednoduše používá jakýkoli obrázek nastavený na zamykací obrazovce. 

Tapetu obrazovky uzamčení pak můžete změnit několika způsoby. Požadovaný obrázek můžete otevřít v aplikaci Galerie, klepnout na tlačítko více vpravo nahoře (tlačítko se třemi svislými tečkami), vybrat Nastavit jako pozadí a z možností, které se objeví, vybrat Zamykací obrazovka. Můžete jít i do Nastavení a Pozadí a styl, kde klepnutím na Změnit pozadí najdete požadovaný snímek a opět jej nastavíte na zamykací obrazovku. Pak je ale ještě nutné nastavit tapetu i v AOD. 

Jak nastavit tapetu Always On Display v One UI 6.1  

  • Otevřete Nastavení 
  • Vyberte na nabídku Zamykací obrazovka a AOD 
  • Klepněte na nabídku Always On Display 
  • Nahoře klepněte na přepínač a uveďte jej do polohy Zapnuto (pokud tak nemáte). 
  • Níže pak aktivujte nabídku Zobrazení pozadí zamykací obrazovky. 

Právě tento poslední krok vám umožní na AOD vidět vybranou tapetu. Pod touto volbou je ještě jedna, která vám umožní zobrazit hlavní objekt na fotce ale jinak pozadí smazat – to v případě, že je na snímku nějaký portrét. Níže se ještě hodí určit možnost Kdy zobrazit na Automaticky, aby se vám AOD zobrazil jen tehdy, když ho můžete potřebovat (v závislosti na světle). 

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.