Zavřít reklamu

Samsung ve svých smartphonech nenabízí jen jednu fotografickou aplikaci. Nativní Fotoaparát je jen základní titul. Chcete-li ale z něho vytáhnout ještě více, hodí se nainstalovat právě Camera Assistant. 

Pokud vám Fotoaparát nestačí, je zde samozřejmě aplikace Expert RAW. To je profesionální aplikace s možností plného ručního vstupu, která vám umožní fotit do RAWu nebo třeba v rozlišení 24 MPx. Camera Assistant je pak vlastně plugin Good Locku. Instalovat jej ale můžete přímo, bez nutnosti mít samotný Good Lock v zařízení. Nainstalujete jej zde. 

Jeho primární možností je, že si s ním můžete lépe definovat to, co vám rozhraní Fotoaparátu vlastně zobrazuje a nabízí. Otevřete jej přímo z Good Locku, zobrazuje se i mezi nainstalovanými aplikacemi nebo k němu máte přístup z nastavení aplikace Fotoaparát, kde je do něho přístup v nabídce úplně dole. 

Jako první se rozhodně hodí vypnout nabídku Automatické přepínání objektivů. V zapnutém stavu totiž aplikace vybere nejlepší objektiv podle zvětšení, osvětlení a vzdálenosti subjektu, což vám nemusí zcela vyhovovat.

Zapnout byste naopak měli volbu Upřednostnit zaostření. Zde před stisknutím spouště počkáte, než fotoaparát dokončí zaostření. Trvá to sice déle, výsledek by měl být ale kvalitnější, tedy především ideálně zaostřený. 

Pak je zde Monitorování zvuku, které je v základu vypnuté. Jeho zapnutím totiž můžete během natáčení videa přehrávat nahrávaný zvuk prostřednictvím připojených sluchátek či reproduktorů Bluetooth, HDMI nebo USB. Díky tomu tak můžete živě sledovat zvuk. Tato možnost je ale exkluzivní pro řadu Galaxy S24. Ostatní ji pravděpodobně dostanou s aktualizací na One UI 6.1. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.