Zavřít reklamu

Globálně populární navigační aplikace Android Auto začala minulý týden dostávat novou aktualizaci, která do ní zavádí funkci shrnutí zpráv pomocí umělé inteligence. Nyní vyšlo najevo, že update kromě této funkce přináší i drobné vylepšení v podobě zobrazení indikátoru stavu u aplikací, které fungují, jen když je vaše auto zaparkované.

Aplikace pro Android Auto mohou sloužit řadě účelů, ale některé jsou dostupné pouze tehdy, když je vozidlo zcela zastaveno a zaparkováno. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je GameSnacks, sbírka her využívajících dotykovou obrazovku, které jsou určeny zejména pro elektromobily jako forma zábavy při jejich nabíjení.

U GameSnacks a dalších aplikací platí, že pokud je používáte pouze tehdy, když je vůz v pohybu, zobrazí se vám upozorňující zpráva, že musí být zaparkován. Dříve se však toto oznámení objevilo pouze při pokusu o otevření aplikace.

Android Auto nyní zobrazuje v jakékoli aplikaci, u které je ke spuštění nutné, aby bylo auto zaparkované, ikonu „P“. Jde o drobné, ale z hlediska bezpečnosti poměrně důležité vylepšení. Jak si všiml web SmartDroid, toto vylepšení je široce dostupné v Android Auto 11.4, kteroužto novou verzi začal Google vydávat minulý týden.

Dnes nejčtenější

.