Zavřít reklamu

Asi nemusíme připomínat, že Samsung má letos představit nové ohebné telefony Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6. V poslední době se začalo spekulovat o tom, že korejský obr vedle nich uvede na scénu i dražší verzi nového Z Foldu s přídomkem Ultra. Podle známého leakera Samsung letos odhalí nejen tyto skládací smartphony, ale ještě odlehčenou verzi Z Flipu6 s názvem Galaxy Z Flip FE, o které se spekulovalo koncem loňského roku. Zároveň zveřejnil údajné ceny všech čtyř skládaček.

Podle leakera vystupujícího na sociální síti X pod jménem Anthony bude nejlevnějším letošním skládacím smartphonem Samsungu Galaxy Z Flip FE, který má stát 699 dolarů (zhruba 16 400 Kč). Jeho „standardní“ verze, tedy Galaxy Z Flip6, se prý bude prodávat za 999 dolarů (asi 23 400 Kč). Galaxy Z Fold6 má vyjít na 1 499 dolarů (přibližně 35 200 Kč) a jeho verze Ultra prý bude o tři sta dolarů dražší (zhruba 43 tisíc Kč).

O odlehčené verzi příštího Z Flipu a dražší verzi příštího Z Foldu v tuto chvíli kromě údajné ceny není známo nic jiného, u prvního zmíněného by však dávalo smysl, kdy by měl oproti Z Flipu6 horší čipset a/nebo displeje, případně menší vnější obrazovku, u druhého zase to, kdy by měl oproti Z Foldu6 větší displeje, větší baterii, více paměti, případně vyhrazený slot pro stylus.

Nové skládačky korejského giganta budou podle úplně nejnovějších úniků představeny již začátkem léta. Pokud letos skutečně odhalí rovnou čtyři nové ohebné telefony, bude to hozená rukavice konkurenci, zejména té čínské, která se v této oblasti v posledních letech na Samsung nebezpečně dotahuje.

Řadu Galaxy S24 i skládačky Samsungu koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.