Zavřít reklamu

V dnešní digitální době se mapy staly nepostradatelným nástrojem pro navigaci, pomáhají nám najít cestu neznámými oblastmi, plánovat výlety, hledat místa v okolí, zjišťovat délku trasy apod. Jednou z nejpopulárnějších mapových a navigačních aplikací jsou již delší dobu Mapy Google. Nyní se v éteru objevil patent, který popisuje něco, co by mohlo pomoci výrazně zlepšit navigaci v Mapách. Řeč je o integraci map viděných shora a funkce Street View.

Představte si, že se ocitnete v rušném městě a spoléháte se na svou mapovou aplikaci, která vás dovede do cíle. Zatímco pohled shora poskytuje obecný orientační smysl, nedokáže zachytit nuance prostředí kolem vás.

Pohledy na úrovni ulic, jako jsou ty, které nabízí funkce Street View v Mapách Google, nabízejí imerzivnější zážitek, ale navigace mezi nimi může být těžkopádná a dezorientující. Toto „odpojení“ mezi zmíněnými mapovými pohledy řeší nový patent pro Mapy, který ve spolupráci s leakerem Davidem (aka @xleaks7) zveřejnil web ParkiFly. Patent představuje metody a systémy pro integraci map viděných shora s pohledem na úrovni ulic.

Konkrétně představuje uživatelské rozhraní se dvěma oblastmi, kdy horní polovina obrazovky ukazuje tradiční „nadzemní“ mapu a spodní pohled z ulice. Ústředním bodem této inovace je interaktivní ovládací prvek překrývající mapu, který uživatelům umožňuje plynule upravit pohled mapy.

Pro řidiče by tato integrace nabízela řadu výhod. Spojení komplexní přehlednosti mapy viděné shora a imerzivního pohledu na úrovni ulic by mohlo přispět k mnohem hladší navigaci. A tato integrace by mohla být zvlášť užitečná, když je řidič blízko svého cíle. Snad tedy tento patent nezůstane „na papíře“ a pokud možno v blízké budoucnosti se z něj stane funkce.

Dnes nejčtenější

.