Zavřít reklamu

Možná jste o něm nikdy neslyšeli, ale je to něco, co by mohlo jednou způsobit menší revoluci v našich domácnostech. Řeč je o robotovi Samsungu jménem Ballie. Pokud o něm chcete vědět více, čtěte dál.

Ballie je robotický domácí asistent Samsungu s umělou inteligencí, který byl poprvé představen na veletrhu CES 2020. Jak naznačuje jeho název, má tvar míče. V souvislosti s obrovským nástupem AI v posledních letech korejský obr v rámci letošního ročníku CES odhalil jeho novou verzi, která se chlubí novými pokročilými funkcemi.

Ballie funguje jako osobní domácí asistent, který autonomně jezdí po domě a plní různé úkoly. Připojením k chytrým domácím spotřebičům a zařízením a jejich správou může uživatelům v nejrůznějších situacích poskytnout pomocnou „ruku“ – neustále se učí ze vzorců chování a zvyků uživatelů, aby jim mohl poskytovat chytřejší a personalizovanější služby. Když bude uživatel příště například chtít v určitou hodinu rozsvítit lampu, robot už bude vědět a zapne ji či vypne za něj.

Robot, který je v aktuální verzi mnohem větší a vybavený novým průhledným MicroLED displejem, poskytuje uživatelům klid tím, že odesílá videoaktualizace domácích mazlíčků nebo blízkých osob do jejich zařízení, když nejsou doma. Dokáže také nastavit náladu pro jakoukoli domácí aktivitu, ať už uživatelé cvičí, pracují, nebo odpočívají. Za tímto účelem umí promítat cvičební videa na stěnu či podlahu, přehrávat hudbu nebo přijímat telefonní hovory. A když přijdete domů, tak vás pozdraví uvítací zprávou promítnutou na podlahu.

O Balliem toho v současnosti není známo o moc více, snad jen to, že ke skenování okolí podle všeho používá LiDAR. Samsung zatím neodpověděl na nejdůležitější otázku: kdy (a jestli vůbec) plánuje robota uvést na trh. Z toho vyplývá, že není známa ani jeho cena. Pokud by jej nicméně korejský gigant někdy v budoucnu hodlal do prodeje uvést, jeho největším konkurentem by byl zřejmě robot Amazon Astro.

Dnes nejčtenější

.