Zavřít reklamu

WhatsApp ve své mobilní aplikaci zavádí omezení, které ocení všichni ti, kteří mají zájem ještě o větší své soukromí. Platforma již před několika lety odstranila uživatelům možnost stahovat a ukládat profilové obrázky druhých, a nyní k tomu přidává další překážku. 

Je jedno, pro jaké účely si chcete profilové obrázky ostatních uložit. I když k tomu WhatsApp přímou cestu znemožnil, samozřejmě jste pořád mohli udělat snímek obrazovky. Právě to ale už také nepůjde. Pokud se o to pokusíte, aplikace vám jen napíše, z důvodu omezení nemůžete snímek pořídit. Ne výchozím nastavení bude toto blokování zavedeno plošně. Druhá strana ale o pokusu o pořízení printscreenu informována nebude. 

Funkce je zatím přítomna jen v beta verzi aplikace pro Android a může chvíli trvat, než bude použita v ostré verzi WhatsAppu. Stejně jako v jakékoli jiné aplikaci s takovými bezpečnostními opatřeními nic nezmůžete. Samozřejmě zde ale pořád jedna možnost, jak si profilový obrázek druhých uložit, bude. Jen k tomu potřebujete druhé zařízení, kterým vyfotíte displej toho prvního. 

Pokud nechcete, aby vaši profilovou fotografii viděl kdokoli si zamane, můžete její zobrazování sami omezit. Stačí k tomu jít do Nastavení -> Soukromí -> Profilová fotografie a zde vybrat jednu z možností: Všichni, Moje kontakty, Moje kontakty kromě, Nikdo. 

Dnes nejčtenější

.