Zavřít reklamu

S nejnovější vlajkovou řadou Samsungu Galaxy S24 se možná vrátila zpět kontroverze ohledně služby Samsungu Game Optimization Service (GOS), alespoň tedy u jedné populární hry. Pokud to nevíte, služba GOS je zodpovědná za udržování teploty telefonu tím, že v případě potřeby přiškrtí procesor a grafickou jednotku, což může mít za následek pokles výkonu.

Služba GOS se stala předmětem kontroverze již v roce 2022, kdy bylo zjištěno, že Samsung omezuje výkon ve hrách, ale ne u benchmarkových aplikací, a tento problém poté vyřešil přidáním experimentální možnosti nazvané Alternativní správa herního výkonu. Povolení této možnosti (přístupné v Gaming Hub→Game Booster→Lab) zabrání zařízení příliš agresivně omezovat procesor a grafickou jednotku, když rostou jejich teploty. To může mít za následek vyšší snímkovou frekvenci v graficky náročných hrách, i když po určité době stále dochází k omezení, protože teplotu na mobilním zařízení nelze nechat bez kontroly.

Úplné vypnutí GOS na zařízení Galaxy není vůbec snadné a zahrnuje mimo jiné použití vývojářských příkazů pomocí PC, což je proces, který není pro běžného uživatele dvakrát lákavý a který ani Samsung nedoporučuje. Tato metoda je stále k dispozici pro ty, kterým náročnost tohoto procesu nevadí, zdá se však, že u nejnovější vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 nefunguje správně.

Testy provedené se zapnutým a vypnutým GOS v populární hře Genshin Impact zjistily, že telefony řady Galaxy S24 zaznamenávají zvýšenou spotřebu energie, když je GOS vypnutý, ale snímková frekvence se nezvyšuje, což v podstatě dává telefonům volnost, aby se proměnily v pec, aniž by to uživateli poskytlo jakékoli výhody. Samsung na svém oficiálním komunitním fóru později uznal, že jde o chybu, a i když to přímo nezmínil, lze očekávat, že bude v příštích měsících opravena softwarovou aktualizací.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.