Nositelná zařízení nezahrnují pouze chytré hodinky nebo fitness náramky. V posledních letech nabývají na popularitě také chytré prsteny, ale třeba i chytré brýle. K nim nyní přibyly chytré náušnice, které vyvinuli akademici v USA.
Akademici z Washingtonské univerzity vyvinuli chytré náušnice s názvem Thermal Earrings, které nepřetržitě měří tělesnou teplotu prostřednictvím ušního lalůčku. Jde v podstatě o „cvoček“, v němž je umístěn senzor teploty pokožky a z něhož visí senzor monitorující okolní teplotu. Podle zjištění univerzity by tato data mohla být užitečná pro sledování stresu, horečky, cvičení, stravovacích návyků nebo trendů ženského zdraví.
Qiuyue Xue, spoluautor projektu a doktorand v oboru informatiky a inženýrství na Washingtonské univerzitě, říká, že sledování teploty pokožky přes ušní lalůček místo zápěstí, kde by seděly chytré hodinky, je „mnohem přesnější“. Vývojáři chytré náušnice testovali na šesti účastnících a údajně zjistili, že náušnice konzistentně překonávají chytré hodinky v přesném zaznamenávání teploty pokožky.
Thermal Earrings mají maximální výdrž baterie 28 dní a k odesílání údajů o teplotě využívají formu nízkoenergetického Bluetooth přenosu. V budoucnu by měly mít potenciál nabíjet se prostřednictvím sluneční nebo kinetické energie, zatímco je uživatel bude nosit celý den. U Thermal Earrings lze také přizpůsobit styl – pokud vám nevyhovuje výchozí „kyborgský“, tak lze náušnice osadit přívěsky nebo drahokamy. V tuto chvíli není jasné, jestli se Thermal Earrings někdy stanou komerčním produktem, pokud však ano, mohly by v segmentu nositelných zařízení způsobit menší revoluci (kterou by pochopitelně ocenily zejména ženy).