Zavřít reklamu

Samozřejmě že jste toho o Galaxy AI slyšeli už hodně, protože jsme toho o této umělé inteligenci Samsungu také hodně napsali. Jenže pořád to není všechno. Pořád je totiž mnoho funkcí, které s AI Samsungu v řadě Galaxy S24 souvisí, a které by vás mohly zajímat. Třeba jako v případě Pozadí Fotografie prostředí. 

Základní nastavení/učení Galaxy AI najdete v Nastavení -> Rozšíření funkce -> Pokročilá inteligence. Nenajdete zde ale zmínku o generativních tapetách ani o těch, kterým můžete na pozadí přidat efekt animovaného počasí a denní doby. K prvnímu musíte do Pozadí a styl, ještě před tím se ale vyplatí navštívit nabídku Labs právě v Rozšířeném nastavení. 

Zde se totiž nově nabízí možnost Pozadí Fotografie prostředí, na kterou klepněte a aktivujte ji. Její smysl je v tom, že používá pokročilou inteligenci k tomu, aby měnila vaši fotografii podle počasí a času, a to v závislosti na vaší aktuální poloze. Na takové tapetě tedy bude nejen pršet ale i sněžit a bude se na ní postupně stmívat a zase rozednívat. 

Po zapnutí funkce už tedy jděte do nabídky Pozadí a styl v Nastavení a klepněte na Změnit pozadí. Tady v sekci Kreativní vyberte Fotografie prostředí. Dále už jen vyberte ideální tapetu a nastavte ji. Následně uvidíte, jak se právě panující povětrnostní podmínky a denní doba dynamicky propisují na vaši vlastní tapetu, ať je ta jakákoli. 

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.