Zavřít reklamu

Mapy Google jsou jednou z globálně nejpopulárnějších mapových a navigačních aplikací. Není těžké uhodnout proč. Google si aplikaci náležitě opečovává a stále do ní přidává nové a nové funkce, přičemž většina z nich není jen „na okrasu“. Nyní verze pro Android dostává další užitečnou funkci, kterou je zobrazení počasí.

V levém horním rohu pod vyhledávací lištou a „kolotočem“ s filtry míst se nyní zobrazuje malé obdélníkové okénko. Ve výchozím nastavení zaznamenává teplotu pomocí doprovodné ikony a AQI (index kvality vzduchu). Může také zaznamenat, zda přichází déšť, sníh apod. a v jakém čase.

Klepnutím na okénko se otevře karta s dalšími informacemi o počasí, včetně „pocitové teploty“, vysokých/nízkých teplot pro daný den a 12hodinové předpovědi. Klepnutím na sekci AQI se pak načte stávající vrstva mapy kvality ovzduší. Okénko s počasím se bude aktualizovat s tím, jak se budete pohybovat po mapě. Pokud cokoli na mapě vyberete, okénko zmizí. Stojí za zmínku, že počasí v Mapách používá odlišnou sadu ikon než Počasí Google. Novinku už předtím dostala verze Map pro iOS, takže majitelé iPhonů ji mohou již delší dobu směle využívat. Než se ve verzi pro Android dostane ke všem uživatelům, může to několik týdnů trvat.

Map se však týká ještě jedna novinka, přesněji řečeno Google Map v rámci aplikace Android Auto. Ta už nyní během navigace automaticky zobrazuje trojrozměrné budovy. Ty se ovšem zobrazují jen ve světlém režimu, nikoli tom tmavém.

Dnes nejčtenější

.