Zavřít reklamu

Pokud vám v úložišti vašeho telefonu dochází místo, rychlým řešením je smazat aplikace, které používáte jen zřídka. Někdy však může být těžké se rozhodnout, kterou smazat a kterou si nechat. Předloni Google zavedl do Google Play funkci pro automatickou archivaci nepoužívaných aplikací při nedostatku místa. Ta však funguje pouze u aplikací z Google Play, takže není možné „zmrazit“ ty, jež byly staženy z externích zdrojů, ani ručně archivovat aplikace podle vašeho výběru. To by se však mohlo změnit s příchodem Androidu 15.

Jak zjistil známý expert na Android Mishaal Rahman, Google může mít v plánu integrovat funkci archivace aplikací do Androidu 15. V beta aktualizaci Androidu 14 QPR2 Rahman objevil nové testovací příkazy, které umožňují vývojářům archivovat nebo obnovovat jejich aplikace.

Tato funkce by mohla být záchranou pro uživatele androidových zařízení bez rozšiřitelného úložiště nebo pro ty, kteří váhají s mazáním aplikací, aby na úložišti uvolnili další místo. Dříve to takový problém nebyl, protože aplikace zabíraly méně místa, to však nyní už neplatí, zejména pokud mluvíme o hrách.

Funkce archivace aplikací zatím není dostupná, objevené indicie však naznačují, že v příštím Androidu budete moci aplikace archivovat a „rozbalovat“ přímo z obrazovky Informace o aplikaci v Nastavení. Pokud z ní Google udělá standardní funkci Androidu, bude to pro všechny uživatele, nejen ty výše zmíněné, velké vylepšení.

Dnes nejčtenější

.