Zavřít reklamu

Loni v listopadu začal Google v Gmailu pro Android testovat uživatelské rozhraní ve stylu chatu pro odpovídání na e-maily. Podle nového příspěvku od leakera vystupujícího na sociální síti X pod jménem AssembleDebug nyní americký gigant začal vydávat přepracované uživatelské rozhraní pro veřejnost. To přichází s aktualizací aplikace, která povyšuje její verzi na 2024.01.14.599541078.

Přepracované uživatelské rozhraní má ve spodní části obrazovky pro prohlížení e-mailů textové pole pro odpovídání na e-maily, podobné tomu, které najdete ve Zprávách od Googlu nebo aplikacích pro rychlé zasílání zpráv. Můžete klepnout na pole a začít psát odpověď. Jakmile psaní odpovědi dokončíte, můžete ji odeslat klepnutím na tlačítko Odeslat na pravé straně pole.

Textové pole má také možnosti Odpovědět, Odpovědět všem a Přeposlat, abyste si mohli vybrat, komu chcete e-mail poslat. Úplně vpravo se nachází tlačítko emoji a na levé tlačítko pro připojení přílohy.

Do Gmailu kromě toho přibyla ještě jedna novinka, a to funkce Režim čtení, která usnadňuje čtení obsahu na webech a v aplikacích (odstraněním rušivých prvků obklopujících obsah, jako jsou reklamy a prvky uživatelského rozhraní), ale s Gmailem dosud nefungovala. Díky ní tak bude čtení obsahu e-mailů pohodlnější. Funkce však podle všeho (alespoň zatím) nefunguje se všemi e-maily, zejména s těmi dlouhými.

Dnes nejčtenější

.