Zavřít reklamu

Samsung je jedním z lídrů v oblasti softwarové podpory pro mobilní zařízení. Pro svou nejnovější vlajkovou řadu Galaxy S24 slibuje 7 upgradů Androidu a 7 let bezpečnostních aktualizací. U starších vybraných zařízení pak nabízí 4 systémové aktualizace a pět let bezpečnostních updatů. Někdy však musí přijít den, kdy jeho zařízením softwarová podpora skončí. Nyní se to stalo několika populárním telefonům a tabletům.

Samsung ukončil softwarovou podporu u telefonů Galaxy A51, Galaxy A01 a tabletů Galaxy Tab S6 a Tab S6 5G. Galaxy A51 byl jedinečný tím, že byl prvním „nevlajkovým“ telefonem korejského obra, který měl nejnovější verzi Androidu (Android 10) před vlajkovou lodí Galaxy S. Do minulého měsíce telefon dostával bezpečnostní aktualizace dvakrát do roka, od tohoto měsíce však bude jejich příjemcem pouze 5G verze.

Kromě toho Samsung oznámil, že smartphone Galaxy A03 a tablet Galaxy Tab A8 budou po zbytek období podpory nově dostávat bezpečnostní aktualizace dvakrát za rok. Spolu s tím aktualizoval seznam zařízení Galaxy způsobilých pro měsíční, čtvrtletní a půlroční bezpečnostní updaty. Do seznamu byly nově přidány telefony Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra a tablet Galaxy Tab Active 5, kterážto zařízení se začaly prodávat v lednu.

Pokud jste majiteli zařízení, která již aktualizace dostávat nebudou, nemusíte zoufat. Pokud se objeví nějaká skutečně vážná bezpečnostní chyba, která se bude týkat i jich, je pravděpodobné, že Samsung vydá příslušnou opravu i na ně.

Kompletní nabídku výprodeje Samsung zařízení naleznete zde

Dnes nejčtenější

.