Zavřít reklamu

Ještě před vlajkovou řadou Galaxy S24 dodal Samsung na trh odlehčený model Galaxy S23 FE. Jedná se o přímého nástupce dva roky starého modelu Galaxy S21 FE, který byl představen těsně před příchodem modelů Galaxy S22. Že se v tom ztrácíte? Nevadí, na Galaxy S23 FE pravděpodobně snadno zapomenete. 

K výše uvedenému harmonogramu se tedy ještě hodí dodat, že model Galaxy S22 FE neexistuje, ať už z jakéhokoli důvodu. Možná se měl ale Samsung na všechna FE vykašlat, i když je pravda, že toto jsou jen první dojmy a ty druhé mohou být o poznání lepší. To nicméně odhalí recenze. Zde se totiž budeme zabývat jen vizuálem a tím, jak na nás telefon působí v kontrastu se starším i novějším kouskem stejné stáje.

Spíše Áčko než eSko 

Od představení Galaxy S21 FE ho používáme jako redakční telefon, od té doby nám rukama prošla všechna Zetka, lepší Áčka a samozřejmě i Eska. Kam zařadit Galaxy S23 FE? Podle označení se to zdá být zřejmé, jenže ve finále to je spíše Galaxy A54 na steroidech než odlehčený Galaxy S23. Ten první dojem skutečně není příliš hezký.

Tedy takhle, barva se moc povedla a skleněná záda mohou potěšit, protože předchůdce je měl plastová (díky čemuž byl i lehčí, a to o masivních 30 g). Rámeček je typicky hliníkový. Všechno to vypadá dobře, řeknete si, protože právě Galaxy A54 má neduh v plastovém rámu. Jenže na první pohled od sebe tyhle zařízení poznáte právě podle rámu, jinak horko těžko podle něčeho jiného.

Od vyšší ligy se ale naopak jasně liší. Masivně vystupujícím triem fotoaparátů ze zad zařízení to začíná, velkou tloušťkou to pokračuje a končí to nesmyslně masivními rámečky displeje. Ostatně podívejte se, jak daleko má Galaxy S23 FE k dokonalosti řady Galaxy S24, konkrétně modelu Galaxy S24+ v následující galerii. 

Novinka Samsungu je jen o 0,5 mm vyšší, o 0,6 mm užší, o 0,5 mm tenčí a to má 6,7“ displej, kdy nové FE má jen ten o velikosti 6,4 palců. Je zajímavé vidět, jak tak stejná zařízení mohou být ve finále tolik rozdílná, kdy je od sebe dělí vlastně jen měsíc a půl (od doby vstupu FE na český trh a představení řady S24). 

Ty rámečky displeje jsou jasně tím nejhorším, co nový fanouškovský model sráží. Uvidíme ale, třeba překvapí svou kvalitou nejen zobrazení, ale i výsledky fotografií či výkonem, kdy zde však máme kdysi hodně rozporuplný Exynos 2200. Ten Samsung použil ještě v o rok starší generaci, než ze které Galaxy S23 FE vlastně vychází. Těch rozporů je zde prostě více, než je zdrávo. Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už za 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Více podrobností se dozvíte přímo na mp.cz/galaxys24. 

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.