Zavřít reklamu

Jaké jsou nejdůležitější mobilní či webové aplikace pro občany České republiky? Na úvod článku bychom pro jistotu rádi podotkli, že titulek je potřeba brát s rezervou a nadhledem – bez zmíněných aplikací se samozřejmě naprosto v klidu obejdete. Je ale dobré vědět, jaké nástroje můžete v tomto směru používat na vašem Android telefonu. Aplikace v našem dnešním výběru vám umí poradit, pokud se jedná o zařizování nejrůznějších záležitostí nebo zjišťování důležitých informací.

Portál občana (web)

Portál občana je webová stránka, jejímž prostřednictvím mohou lidé vyřizovat záležitosti spojené se správou dokladů, výpisů z rejstříků a dalšími záležitostmi. Je propojitelný s datovou schránkou, díky čemuž je veškerá komunikace a vyřizování ještě snazší. Uživatelé si díky Portálu občana mohou pohlídat bodové hodnocení u svého řidičského průkazu, platnost dokladů, zažádat o výpis z rejstříku trestů a spoustu dalšího.

Portál občana najedete zde.

Munipolis

Munipolis je chytrá komunikační síť, která spojuje města a obce, firmy, spolky a další skupiny s jejich členy, obyvateli, rodinami či zaměstnanci. Jedná se o komplexní řešení, které poskytuje širokou škálu funkcí pro efektivní komunikaci. Munipolis nabízí například notifikace ohledně kritických varování, možnost nastavení odběru oficiálních informací z měst a obcí, hlášení podnětů a spoustu dalšího.

Web Munipolis najdete zde.

Aplikaci Munipolis stáhnete zde.

Obce na webu

Mobilní aplikace Obce na webu je moderním nástrojem pro informování občanů o aktuálním dění v obci. Aplikace je dostupná zdarma pro iOS a Android a umožňuje občanům odebírat aktuality z jedné nebo více obcí. Aktuality jsou rozděleny do tří kategorií: Oznámení, Akce a Zprávy. Aplikace je přímo propojena s webovými stránkami obce, takže občané mají vždy k dispozici aktuální informace. Aktuality je možné prohlížet i v režimu bez připojení k internetu. Pro akce s datem a časem konání je k dispozici snadné přidání do vlastního kalendáře.

Aplikaci Obce na webu stáhnete zde.

ŘSD dopravní informace

Aplikace ŘSD Dopravní informace je užitečným nástrojem pro všechny, kteří se chystají vyrazit na cestu po českých silnicích a dálnicích. Aplikace nabízí přehlednou a aktuální informaci o dopravní situaci, včetně stupňů dopravy, kamer a dalších informací. V aplikaci si můžete zobrazit aktuální dopravní situaci na silnicích a dálnicích v České republice. Mapu lze filtrovat podle stupňů dopravy, kamer a dalších informací, zobrazit stupeň dopravy na jednotlivých úsecích silnic a dálnic, poslechnout si aktuální zvukové zpravodajství nebo kontaktovat Asistenci ŘSD.

Aplikaci ŘSD dopravní informace stáhnete zde.

Dnes nejčtenější

.