Zavřít reklamu

I když Samsung před několika lety ukončil smartphonovou řadu Galaxy Note, ikonické pero S Pen žije na mobilech dál, a to prostřednictvím vlajkových lodí Galaxy S Ultra a skládaček Galaxy Z Fold. Pokud jste uživatelem těchto zařízení, je zde poměrně závažné zjištění, o kterém byste měli vědět.

Jak informuje web SamMobile, některá magnetická pouzdra a příslušenství na telefony mohou učinit S Pen nepoužitelným. Uvádí konkrétně tento příklad: pouzdra výrobců třetí strany s designem podobným MagSafe obsahují silné magnety a magnetické pole, které vytvářejí, může zasahovat do elektromagnetického rezonančního pole S Penu.

Toto pole umožňuje displeji naprosto přesně určit polohu stylusu. Pokud je narušeno vnějším magnetickým polem generovaným příslušenstvím, S Pen se může stát nepřesným nebo dokonce přestat reagovat. Na takovýto problém, který se točí kolem pouzdra ve stylu MagSafe pro telefon Galaxy S23 Ultra, upozornil jako první korejský web ETNEWS. SamMobile se tuto teorii rozhodl otestovat a zjistil, že S Pen může rušit jakékoli magnetické pole, nejen pouzdra ve stylu MagSafe.

Pro účely testování jeho redaktor přilepil nabíjecí puk hodinek Galaxy Watch na zadní stranu loňské Ultry a pokusil se něco zaznamenat pomocí S Penu. Ukázalo se, že navzdory tomu, že má nabíjecí puk relativně slabou magnetickou přitažlivost, i tak slabá síla způsobila, že S Pen nereagoval.

Dobrou zprávou je, že tento problém není trvalý. Magnetická pouzdra a příslušenství pro telefony Galaxy by neměla S Pen trvale poškodit, ale pokud jejich magnetická pole se stylusem interferují, bude se zdát, že nefunguje. Asi netřeba dodávat, že pokud takovéto problémy s S Penem zaznamenáte, řešením je z vašeho telefonu odstranit veškeré magnetické příslušenství. Problém je to ale pro standard Qi2, který při bezdrátovém nabíjení magnety také používá. Může se tak stát, že se jej v Galaxy S23 Ultra kvůli tomuto nikdy nedočkáme.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.