Zavřít reklamu

Řada Galaxy S24 je dalším přírůstkem do vlajkové řady společnosti Samsung, která by měla být představena už v půlce ledna. Bez ohledu na množství úniků a zvěstí o všech třech modelech řady mohou uživatelé očekávat mnoho inovativních vylepšení. Něco ale pořád bude chybět. 

Ačkoli Samsung ve svých chytrých telefonech Galaxy představil několik působivých funkcí a technologií, jediným zklamáním je, že žádný z jeho smartphonů nepodporuje možnost rychlého bezdrátového nabíjení. Stojí za zmínku, že poprvé společnost nabídla podporu 15W bezdrátového nabíjení pro svůj smartphone Samsung Galaxy S9, to ale už v roce 2018. Od té doby se k této technologii nevrátila. 

Jiné, zejména čínské, značky chytrých telefonů předvedly, jak efektně prosazují funkci bezdrátového nabíjení do svých smartphonů, zatímco Samsung v tomto ohledu neprojevil žádný zájem. U modelů Galaxy S23 jsou nabíječky třetích stran omezeny na rychlost 10 W, kdy je tento krok podobný tomu, co dělá Apple v iPhonech, u kterých nezáleží na tom, jak kvalitní nebo bezpečná nabíječka je – pokud není vyrobena společností Apple nebo jí certifikovaná, bude vaše bezdrátové nabíjení prostě pomalejší. To samé platí pro Samsung. A to u smartphonů jihokorejského výrobce nejsou ani magnety typu MagSafe, které Apple dává svým iPhonům od generace 12, což jim umožní i mnohé další funkce zejména s ohledem na další příslušenství.  

Nyní zde již máme standard Qi2, který se má příští rok začít silně rozšiřovat, jenže bude mít pro něho řada Galaxy S24 podporu? Softwarově pravděpodobně ano, nebo se dodá až později s nějakou aktualizací, co ale ony magnety? Samsung se na ně dost možná vykašle a je to jednoznačná škoda. Už nyní nicméně můžete i na řadu Galaxy S23 koupit kryty a pouzdra, které právě magnety po vzoru MagSafe přidávají. Nebylo by ale lepší mít jejich přímou integraci přímo od společnosti? V rychlostech nabíjení, a to ostatně i v případě toho drátového, má Samsung prostě velké rezervy a my doufáme, že se to pokusí s nadcházející řadou alespoň trochu změnit. 

Aktuální novinku Galaxy S23 FE i s bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.