Zavřít reklamu

V posledních dnech se v Česku o slovo důrazně přihlásila zima, i když astronomicky začíná až 21. prosince. Přinesla s sebou první velkou nadílku sněhu, ze které mají radost děti či milovníci zimních sportů, již mnohem méně však motoristé. Možná se teď ptáte, kde je možné sněhovou nadílku a s ní spojené varování a výstrahy sledovat. Můžete samozřejmě sledovat různé zpravodajské servery, ty však v rámci rubriky Počasí nabízejí obvykle jen velmi schematické sněhové zpravodajství. Nejlépe uděláte, když informace o sněhu budete sledovat na webových stránkách toho nejpovolanějšího – Českého hydrometeorologického ústavu (ČMHÚ).

Web ČMHÚ nabízí podrobné sněhové zpravodajství, hlavně však varování a výstrahy. Ty jsou v různých barvách podle stupně nebezpečí zaneseny do mapy a je možné nastavit, po jak dlouhé době se budou aktualizovat. Vše je velmi přehledné a srozumitelné. Na této stránce najdete varování i před dalšími zimními meteorologickými jevy, jako je náledí, ledovka a námraza.

Kromě webu můžete aktuální výstrahy a varování před sněhovými kalamitami, jako jsou sněhové jazyky či závěje, najít také na Facebooku ČHMÚ nebo v mobilní aplikaci ČMHÚ. Aplikaci si můžete stáhnout v obchodě Google Play.

Meteorologové mimochodem předpovídají, že do konce prosince bude zima relativně mírná. Denní teploty by se měly nejčastěji pohybovat od -5 do do 5 °C, přičemž sněžit má nepravidelně (více pak ke konci měsíce).

Dnes nejčtenější

.