Zavřít reklamu

Tak po dlouhé době ničeho to tento týden Samsung konečně rozjel. Po řadě Galaxy S22 vydává Android 14 s One UI 6.0 i pro letošní vrcholný model střední třídy, tedy Galaxy A54. Zatím však jen v USA.

Aktualizaci konkrétně šíří tamní operátor AT&T, dá se ale očekávat, že další budou následovat, stejně jako další trhy. Ty by se měly dočkat do konce měsíce. Galaxy A54 je velice dobře vybavený telefon s ideálním poměrem cena/výkon a toto je první velká aktualizace, kterou dostává. Samsung mu k ní slibuje ještě tři další verze Androidu. Interní testování One UI 6.0 však začalo na telefonu už v červnu letošního roku.

Nejvýše postavený model řady Galaxy A ukazuje ten správný krok toho, jak by se měly technologie z nejvyšších modelů, tedy řady Galaxy S, přejímat do nižších řad. Super AMOLED displej je specifikace 6,4“ FHD+ s adaptivní obnovovací frekvencí. Ta začíná na 60 Hz a končí na 120 Hz. Maximální jas se oproti předchůdci zvednul na 1 000 nitů, přítomna je i technologie Vision Booster. Rozměry zařízení jsou 158,2 x 76,7 x 8,2 mm a váha 202 g, takže je novinka nižší, širší a trochu přibrala na tloušťce i váze. Pokud se na zařízení nabízí aktualizace už i vám, neváhejte nám to napsat do komentářů k článku.

Galaxy A54 5G koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.