Zavřít reklamu

Nejnovější chytré hodinky Samsungu Galaxy Watch6 a Watch6 Classic konečně dostávají svou první bezpečnostní aktualizaci. Hodinky byly uvedeny na trh v srpnu s nadstavbou One UI 5 Watch, vycházející z operačního systému Wear OS 4, a předinstalovaným bezpečnostním patchem z června. A od té doby běžely na stejné záplatě.

Galaxy Watch6 a Watch6 Classic nyní dostávají listopadovou bezpečnostní aktualizaci. Nese firmwarovou verzi XXU1AWK4 a má zhruba 700 MB.

V tuto chvíli je aktualizace zaváděna v Evropě, a to pro Bluetooth varianty Galaxy Watch6 a Watch6 Classic. Na LTE varianty by měla zamířit co nevidět. Protokol změn se zmiňuje pouze o vylepšení bezpečnosti, takže uživatelé nejnovějších hodinek korejského obra by od tohoto updatu neměli očekávat žádné nové funkce, a to i přes jeho relativně velkou velikost.

Chytré hodinky Samsungu včetně řady Galaxy Watch4 a novější jsou/budou podporovány bezpečnostními záplatami po dobu pěti let. Listopadový bezpečnostní patch pro Galaxy Watch6 je tak prvním z mnoha.

Je však třeba poznamenat, že na rozdíl od aktualizací pro telefony Galaxy se bezpečnostní záplaty pro chytré hodinky Galaxy neřídí pevným harmonogramem. Hodinky totiž v tomto ohledu nepotřebují tolik pozornosti jako smartphony a nové bezpečnostní patche pro ně vycházejí v delších intervalech. Obvykle přicházejí neohlášeně a neřídí se měsíční nebo čtvrtletní frekvencí vydávání.

Pokud chcete své Galaxy Watch6 aktualizovat, otevřete na připojeném smartphonu aplikaci Samsung Wearable, klepněte na „Nastavení hodinek“, poté na možnost Aktualizace softwaru hodinek a následně na „Stáhnout a nainstalovat“.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.