Zavřít reklamu

Tak nějak nám to vázne. Už na první vlaštovku v podobě Androidu 14 s One UI 6.0 na Galaxy S23 jsme čekali možná až neúměrně dlouho, od té doby se ale v této oblasti u Samsungu nic nedělo. Až dosud. Na Galaxy S22 totiž už v Evropě nová aktualizace vyšla, to ale jen pro vyvolené. 

Stabilní verze totiž byla vydána jen pro beta testery One UI 6.0 na těchto zařízeních a jak známo, u nás není beta oficiálně dostupná (radovat se mohou v sousedním Německu nebo Polsku). Její verze firmwaru končí na DWK4 a vzhledem k tomu, že pouze mění beta verzi One UI 6 na tu oficiální, je velikost aktualizace menší než 300 MB.

Jakmile začne plošné zavádění aktualizace pro všechny uživatele Galaxy S22, kteří stále jedou na Androidu 13, velikost instalačního balíčku bude mnohem větší, přibližně 3 GB. Otázkou ale nyní je, kdy se aktualizace široce rozšíří. Dá se očekávat, že tomu bude tento týden, jenže s tím, jak Samsung v tomto ohledu nikam nežene, nelze to z určitostí potvrdit. Nemáme se navíc ani od čeho odpíchnout. Původně vydaný plán byl totiž následně samotným Samsungem dementován a nám nezbývá než čekat. Doufejme tak, že do konce roku bude hotovo.

Aktualizace: Jak můžete vidět v komentářích k článku, tuzemští uživatelé již aktualizaci Androidu 14 s One UI 6.0 na modely řady Galaxy S22 dostávají. Magazín SamMobile poté potvrzuje, že se aktualizace šíří Evropou, kdy její dostupnost hlásí i uživatelé v Nizozemsku. Pokud vám ji váš telefon ještě nenabízí, zkuste jej restartovat.

Galaxy S23 a další špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.