Zavřít reklamu

Prakticky ihned poté, co společnost Samsung uvedla svůj první Galaxy Note, začala laická i odborná veřejnost netrpělivě vyhlížet druhou generaci. Není se čemu divit – první Galaxy Note byl v mnoha směrech pozoruhodný, a lidé byli zvědaví na to, jak bude vypadat jeho nástupce.

Původní Galaxy Note změnil tvar – nebo spíše velikost – chytrých telefonů. Velké displeje najednou přišly do módy. Jeho nástupce,  Samsung Galaxy Note II, byl ještě větší, a nový panel Super AMOLED se roztáhl z 5,3″ na 5,5″. Tento nový panel měl plnohodnotný RGB pruh podobný tomu, který byl použit u Galaxy S II, což pomohlo zlepšit kvalitu obrazu, i když rozlišení bylo ve skutečnosti mírně sníženo – 720 x 1 280 px oproti původnímu 800 x 1 280 px.

Samsung Galaxy Note II používá displej 16:9, který je vhodný pro média, namísto původního modelu 16:10, který je více zaměřen na dokumenty. To také znamenalo, že oba telefony měly v podstatě stejnou plochu, přestože se jejich úhlopříčky lišily o 0,2″. K výraznému vylepšení došlo také u stylusu S Pen, jehož druhá generace byla o něco delší a tlustší – 7 mm oproti 5 mm  takže se pohodlněji drželo. Tlačítko na stylusu dostalo texturovanou povrchovou úpravu, aby se i lépe hledalo po hmatu.

Záměrem společnosti Samsung bylo, aby uživatelé mohli plně procházet rozhraním, aniž by pero S Pen pustili z ruky. Stylus totiž umožnil některé zkratky, které nejsou dostupné pro prst. Funkce rychlého příkazu umožňovala spouštět aplikace nakreslením symbolu, uživatelé mohli také přidávat vlastní příkazy – například pro aktivaci Bluetooth a Wi-Fi.

U druhé generace Samsungu Galaxy Note došlo také ke zvýšení kapacity baterie z původních 2500 mAh na 3100 mAh. Rozlišení obou fotoaparátů telefonu zůstalo stejné jako dříve – 8 MP na zadní straně, 1,9 MP na přední straně. Kvalita snímků se však citelně zlepšila. Nejvíce se to projevilo u videa, které si nyní drželo stabilních 30 snímků za sekundu (původní Note při nedostatku světla klesal na 24 snímků za sekundu). Během nahrávání videa bylo také možné pořizovat fotografie v rozlišení 6 MP.

Velký podíl na tom měl čtyřjádrový procesor Exynos 4412, který více než zdvojnásobil dostupný výpočetní výkon. Zvýšil počet jader procesoru na čtyři (Cortex-A9) a zvýšil takt o 0,2 GHz na 1,6 GHz. Také grafický procesor Mali-400 nabídl čtyři výpočetní jednotky namísto jedné.

Kapacita paměti RAM byla zdvojnásobena na 2 GB, což pomohlo multitaskingu. Měsíc po uvedení Galaxy Note II na trh vydala společnost Samsung aktualizaci, která umožnila multitasking s rozdělenou obrazovkou, funkci nazvanou Multi-View. Jednalo se o jeden z prvních smartphonů, který něco takového podporoval, a kompatibilitu s touto funkcí nabízel i výběr aplikací Google – Chrome, Gmail, a YouTube.

Samsung Galaxy Note II byl žhavým prodejním hitem. Samsung předpovídal, že se ho během prvních tří měsíců prodají 3 miliony kusů. Na 3 miliony ale dosáhl za jediný měsíc, za dva měsíce pak šlo o 5 milionů. Do září 2013 se původního Note prodalo asi 10 milionů kusů, zatímco Note II překonal 30 milionů. Jak na Samsung Galaxy Note II vzpomínáte vy a chybí vám tato řada, nebo jste spokojeni s jejím sloučením do Galaxy S22/S23 Ultra?

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.