Zavřít reklamu

Hodinky s AMOLED displejem se mezi uživateli dlouhodobě těší velké oblibě, a to zejména díky kvalitě zobrazení obsahu. Za kvalitní a jasné zobrazení ale uživatelé často musí zaplatit daň v podobě rychlého vybíjení baterie hodinek, obzvlášť při fyzické aktivitě.

Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak zabránit nadměrnému vybíjení baterie chytrých hodinek s AMOLED displejem v průběhu fyzické aktivity. Sledování a měření aktivity logicky znamená vyšší zátěž pro baterii hodinek, protože dochází ke sledování celé řady věcí od polohy přes kroky až po specifické pohyby. Pokud se věnujete vytrvalostním sportům nebo zkrátka cvičíte déle než je obvyklé, může být nadměrné vybíjení hodinek velmi nepříjemné.

Zhasnutý displej

Jednou z možností, jak ušetřit baterii při pohybové aktivitě, je vypnutí displeje. Při některých druzích pohybu je samozřejmě nutné kontrolovat například průběžné tempo či tepovou frekvenci. Pro takové případy ale bohatě postačí, pokud na svých hodinkách aktivujete probuzení displeje zvednutím  zápěstí. Dokud toto gesto neprovedete, displej hodinek zůstane zhasnutý a vaše baterie vám poděkuje.

S displejem souvisí také automatické přizpůsobení jasu. Některé hodinky disponují senzorem okolního světla, díky kterému přizpůsobí svůj jas aktuálnímu stavu. V šeru budou tedy například svítit méně, přičemž si displej i nadále zachová svou čitelnost, a baterie hodinek se nebude zbytečně vybíjet.

Správa funkcí

Je dobré si také pohlídat, které funkce při aktivitě nejvíce spotřebovávají baterii vašich hodinek, a zvážit, zda je skutečně nezbytně nutné mít tyto funkce zapnuté. Při pohybu ve známém terénu například zvažte, zda je skutečně nezbytně nutné mít zobrazenou mapu. Pokud si neměříte tepovou frekvenci nebo k měření používáte hrudní pás, můžete pro změnu vypnout snímání tepu ze zápěstí. A při vnitřních pohybových aktivitách s největší pravděpodobností nebudete potřebovat zapnutou GPS.

Propojení s telefonem

Propojení chytrých hodinek s telefonem je užitečné zejména tehdy, kdy hodinky používáte coby prodloužení vašeho smartphonu za účelem sledování notifikací, čtení zpráv nebo přijímání hovorů. Ne vždy je ale nezbytně nutné mít hodinky propojené s mobilem v průběhu pohybové aktivity. K případnému nahrání aktivity dojde i tehdy, když hodinky s telefonem spárujete až po cvičení. A po dobu, co budou hodinky od vašeho telefonu odpojené, se bude také výrazně méně vybíjet jejich baterka.

Dnes nejčtenější

.