Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že provedl změny ve způsobu, jakým jeho nadstavba One UI vypočítává velikost souborů a kapacitu úložiště, aby nadále nedocházelo ke zmatku mezi uživateli. Počínaje verzí 6.0 budou smartphony a tablety Galaxy ukazovat úložnou kapacitu založenou na systému Base 10 místo binárního systému, který Samsung používal dříve.

Začátkem letošního roku se rozvířila kontroverze poté, co bylo nesprávně reportováno, že nadstavba One UI 5.1 na zařízeních Galaxy zabírá více než 30 GB místa. To bylo později vyvráceno tím, že se ukázalo, jak byl rozdíl mezi binárním výpočtem a výpočtem založeným na metodě Base 10 seskupen se systémovými soubory v aplikaci Moje soubory, aby se zobrazila velikost systému. Přesto byla řada spotřebitelů zmatena a domnívala se, že One UI ve srovnání s jinými nadstavbami zabírá více než dvojnásobek úložného prostoru. Samsung se tedy rozhodl změnit výpočet úložné kapacity na zmíněný systém Base 10.

Počínaje verzí 6.0 bude One UI vypočítávat 1 GB (gigabajt) jako 1000 x 1000 x 1 000 bajtů. Před touto verzí vypočítával software korejského obra 1 GB (gibibajt) jako 1024 x 1024 x 1024 bajtů. Díky této změně budou všechna zařízení Galaxy s Androidem 14 a One UI 6.0 správně zobrazovat kapacitu úložiště využívanou systémovými soubory.

Počínaje One UI 6.0 bude pro výpočet kapacity úložiště používat systém Base 10 i aplikace Moje soubory. Mohou však existovat některé aplikace, které pro výpočet velikosti souborů a kapacity úložiště používají binární systém, takže čísla z těchto aplikací se mohou od One UI 6.0 a aplikace Moje soubory lišit.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.