Zavřít reklamu

Systém Android Auto se v průběhu let dočkal několika designových vylepšení, většinou se však jednalo o drobnější změny. Zásadnějších aktualizací systému Android Auto bylo relativně málo. Nyní Google přináší drobnou úpravu designu Map Google, aby vypadaly o něco moderněji.

Jak zaznamenal server 9To5Google, navigační obrazovka Map Google se zde snaží eliminovat přeplněnost informacemi, pročež v rámci aktualizace designu je nyní odhadovaný čas cesty tučnější a zobrazuje se v horní části prvku, zatímco zbývající vzdálenost a odhadovanou dobu příjezdu najdeme pod ním. Tlačítka pro zastavení navigace, alternativní trasy, vyhledávání dalších míst, zastávky a nabídka se třemi tečkami pro zobrazení dalších možností jsou umístěna níže bez dělící čáry, která kdysi rozvržení oddělovala.

Prozatím vše nasvědčuje tomu, že se jedná o změnu na straně serveru, která se dosud nedostala ke všem uživatelům, a to ani s potřebnou kombinací softwaru, tedy verze Map Google 11.104.0100 a Android Auto 10.8. Ačkoli se může zdát, že nejde o nic zásadního, naznačuje to snahu Googlu učinit Mapy svižnější a uživatelsky přívětivější.

V posledních několika měsících společnost zavedla průsvitný postranní panel, na kterém se zobrazují důležitá tlačítka, včetně těch pro nastavení, ztlumení zvuku, orientaci, přiblížení a oddálení, díky nimž působí design mnohem přehledněji. Vývojáři zapracovali také na odstranění některých méně naléhavých, ale otravných problémů, se kterými se uživatelé často setkávali.

Mapy Google Google Play

Dnes nejčtenější

.