Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu nový fotosenzor s názvem ISOCELL GNK. Tento 50MPx snímač rozšíří možnosti fotografování a natáčení videa řady telefonů Samsungu i jiných zařízení, protože korejský obr je jedním z největších dodavatelů fotosenzorů na trhu.

ISOCELL GNK se chlubí některými významnými vylepšeními oproti svému předchůdci ISOCELL GN1, včetně schopnosti pořizovat snímky s dynamickým rozsahem až 120 dB. To umožňují tři různé režimy citlivosti, které zlepšují dynamický rozsah a zároveň snižují výskyt pohybových artefaktů.

Nový snímač si zachovává stejnou velikost 1/1,3 palců jako jeho předchůdce a má také stejnou velikost pixelů 1,2 mikronu. Samsung provedl vylepšení jinde, aby poskytl vylepšené možnosti fotografování a natáčení videa. Mezi tato vylepšení patří např. automatické ostření Dual Pixel Pro, které je schopné rychle zaostřit na pohybující se předměty, kdykoli jsou v záběru. Profesionální uživatelé ocení schopnost snímače pořizovat 14bitové snímky ve formátu RAW pro živější barvy.

Snímač podporuje nahrávání videí v rozlišení až 8K při 30 snímcích za sekundu bez velkých ztrát v zorném poli. Podporuje také automatické ostření a HDR videa v režimu FHD s až 240 fps. Samsung neprozradil, které telefony budou jeho novým fotosenzorem osazeny. Je však prakticky jisté, že první smartphony Galaxy, které jej budou používat, budou ty, které společnost představí v příštím roce. Aktuálně ale ještě přišly zprávy, že snímač již je dokonce používán v Google Pixelu 8 Pro.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.