Zavřít reklamu

Výdrž chytrých hodinek není bůhvíjak vysoká, pokud je používáte intenzivně, vydrží vám „plus minus“ jeden den, pokud méně, několik málo dní. Teoreticky mohou vydržet až týden, pokud vypnete všechny chytré funkce. Málokdo si však kupuje chytré hodinky proto, aby pak nepoužíval jejich chytré funkce a nosil je jako běžné hodinky s digitálním displejem. Naštěstí existují realističtější způsoby, jak prodloužit jejich výdrž.

Teoreticky můžete zvýšit výdrž baterie na vašich Galaxy Watch tím, že zakážete senzorům pro měření zdraví a kondice nepřetržitě provádět biometrické skeny. Ale znovu, pokud chcete co nejpřesněji nashromáždit co nejvíce údajů o vašem zdraví a fyzičce, tyto senzory chtít vypínat nebudete.

Realisticky vzato jsou dva způsoby, jak můžete výrazně prodloužit výdrž vašich hodinek Galaxy. Tím prvním je lepší správa funkce Always-On Display (AOD) a druhým lepší správa polohy (GPS). Možná jste to nevěděli, ale AOD a GPS jsou na Galaxy Watch jedny z energeticky nejnáročnějších funkcí a ve skutečnosti je většinu času nepotřebujete.

Režim AOD opravdu není dobré mít stále zapnutý, i když jste na jeho používání zvyklí jako v případě telefonu. Měli byste jej čas od času vypnout, abyste nechali displej hodinek odpočívat. Co se týče polohy, tu je vlastně potřeba zapnout pouze tehdy, když chcete přesně sledovat své trasy při některých typech cvičení (například při běhu) nebo používat navigaci v Mapách Google.

Obě funkce můžete na Galaxy Watch snadno zapnout či vypnout v nabídce rychlých přepínačů, kterou vyvoláte přejetím po obrazovce shora dolů. AOD reprezentuje ikona hodinek, polohu ikona špendlíku. Lepší správou těchto funkcí můžete získat alespoň několik potřebných hodin výdrže navíc.

Dnes nejčtenější

.