Zavřít reklamu

Dekompilace APK nejnovější beta verze 13.6 aplikace Gboard Googlu pro Android z jeho obchodu ukazuje záměr společnosti přidat do ní nový vestavěný nástroj, který umožňuje „skenovat text“ skrze optické rozpoznávání znaků OCR.

Funkce „Scan Text“, která se objevuje vedle Překladu a Korektury, vyžaduje, abyste nejprve udělili aplikaci Gboard oprávnění k použití fotoaparátu. Tím se otevře čtverec hledáčku, který si zabere spodní polovinu obrazovky, přičemž skenování zahájíte tlačítkem pro pořízení snímku s upozorněním „Vyfotografujte slova, která chcete naskenovat“.

Poté Gboard zvýrazní text, který na fotografii identifikuje. Klepnutím se označí celý řádek, je však možné jej upravit, s čímž se zobrazí spodní lišta s nabídkou „Vložit“ (Insert) aniž by měnila pozici kurzoru. Po vložení nástroj zůstane na obrazovce, aby tak umožnil rychle provést další výběr.

Funkce je poměrně přímočará a měla by být rychlejší než otevření Google Lens, zejména pokud přesunete „Skenovat text“ do řádku zkratek. V zásadě může rozdělená obrazovka hledáčku a další aplikace působit poněkud rušivě, pročež má použití celoobrazovkového uživatelského rozhraní určité výhody. Tento pracovní postup neukládá jednotlivé snímky. První dojmy naznačují, že kvalita a přesnost OCR se oproti jiným produktům Google nezměnila.

Dnes nejčtenější

.