Zavřít reklamu

Zejména v první dekádě nebyla spolupráce výrobců mobilních telefonů s módními značkami ničím neobvyklým, a Samsung v tomto směru netvoří žádnou výjimku. V dnešním článku v kostce zavzpomínáme na to, jak (nejen) Samsung koketoval s věhlasnými módními domy.

LG KE850 Prada byl první telefon s kapacitním dotykovým displejem, který o několik měsíců předběhl iPhone od společnosti Apple. Nejedná se však o jediný dotykový telefon, který spolupracoval s módní značkou – zatímco společnost LG se spojila se značkou Prada, Samsung oslovil Giorgio Armani a Hugo Boss. Samsung P520 Armani byl představen na přehlídce Giorgia Armaniho na milánském týdnu módy v roce 2007. Byl opatřen malým, 2,6″ displejem s kapacitní dotykovou obrazovkou.  Telefon byl vybaven uživatelským rozhraním Croix, které je považované za předchůdce rozhraní TouchWiz. Prodával se za 750 Eur, což v té době nebyla zrovna zanedbatelná částka.

V roce 2008 vydala společnost Samsung telefon Samsung M7500 Emporio Armani s 2,2″ AMOLED displejem s rozlišením 240 x 320 pixelů, RGB podsvícením a speciálními hardwarovými tlačítky pro ovládání přehrávání. Na zadní straně telefonu se skvělo ikonické logo Emporio Armani.

O rok později spatřil světlo světa model Samsung B7620 Giorgio Armani s operačním systémem Windows Mobile 6.1, vysouvací QWERTY klávesnicí a 3,5″ AMOLED displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů. Jeho nástupce – Samsung I9010 Galaxy S Giorgio Armani – již disponoval softwarovou klávesnicí, a běžel na něm operační systém Android 2.2 Froyo. Tento model byl opatřen 4.0″ Super AMOLED displejem s rozlišením 480 x 480 pixelů. Mezi poslední „módní“ telefony patřil model Samsung Galaxy Ace, respektive jeho Hugo Boss edice. Tento telefon se prodával v módních značkových prodejnách za 280 Eur, a byl vyvedený v elegantních odstínech černé barvy. I dnes Samsung spolupracuje s různými společnostmi z módního průmyslu, a to zejména s ohledem na své ohebné modely. Často ale vydává i různé kryty.

Dnes nejčtenější

.