Zavřít reklamu

Pokud jste někdy měli problémy se streamovací službou Netflix na chytré televizi Samsungu, nejste sami. Někdy se aplikace nepodaří do televizorů korejského obra načíst nebo se zasekne v chybových zprávách. Naštěstí lze tyto problémy obvykle vyřešit několika kroky pomocí dálkového ovladače. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Z praxe vyplývá, že k většině chyb Netflixu dochází tehdy, když televizor Samsungu vypnete se spuštěnou populární streamovací aplikací a později televizor znovu zapnete. V tu chvíli se objeví problémy.

Ale pěkně popořadě – nejprve je třeba objasnit, jak funguje cyklus zapnutí televizorů. Většina chytrých televizorů, včetně těch od Samsungu, se po stisknutí tlačítka napájení na dálkovém ovladači ve skutečnosti nevypne. Místo toho přejdou do režimu spánku, kde čekají, až budou probuzeny, aby mohly pokračovat tam, kde skončily.

Je to užitečná funkce, protože asi málokdo by chtěl čekat, až se jeho televizor spustí pokaždé, když jej chce použít. Někdy to však vypadá, že Netflix má s přechodem televizorů do režimu spánku problémy. Pokud při sledování Netflixu na dálkovém ovladači stisknete tlačítko napájení a přepnete televizor Samsung do režimu spánku, aplikace může při příštím zapnutí (probuzení) televizoru zaznamenat chyby.

Většinu problémů souvisejících s Netflixem na televizoru Samsungu můžete naštěstí vyřešit správným restartováním zařízení, nikoli jeho uspáním a probuzením. Jak tedy na to?

Nejprve probuďte televizor jedním stisknutím tlačítka napájení na dálkovém ovladači. Poté tlačítko napájení stiskněte a držte, načež se obrazovka televizoru okamžitě vypne a televizor přejde do režimu spánku. Že jste provedli cyklus zapnutí televizoru, poznáte podle toho, že po jeho restartu se objeví obrazovka načítání operačního systému Tizen, která se po probuzení televizoru nezobrazí. Jakmile se obrazovka načítání Tizenu objeví, tlačítko napájení pusťte. Nyní by měl Netflix fungovat bez problémů.

Dnes nejčtenější

.