Zavřít reklamu

Bezdrátových nabíječek najdete na trhu poměrně hodně, a to napříč cenovou relací, kdy s cenou rostou i možnosti. Aligator Smart Station S ale za příjemnou cenovku nabídne to, co jiné neumí. Má výkon 15 W, nabíjí až tři zařízení současně a k tomu má efektní LED podsvícení. 

Balení nabíječky poskytne samotnou nabíječku a USB-C na USB-A kabel. Právě skrze USB-C přivádíte do nabíječky energii. Adaptér musíte mít svůj, kdy se samozřejmě hodí ten, který má výkon alespoň 20 W, a to abyste dosáhli rychlého bezdrátového 15W nabíjení. Toho využijí všechny podporované telefony, tedy i ty Samsungu (seznam telefonů Galaxy s podporou bezdrátového nabíjení najdete zde). Nabíječka vám ale bude bezdrátově nabíjet klidně i iPhony, zde jen musíte počítat s tím, že to bude výkonem 7,5 W.

3 zařízení najednou, 4 indukční cívky 

I když Aligator Smart Station S zvládne bezdrátově nabíjet tři zařízení, tak ve skutečnosti nabízí čtyři indukční cívky. Ty jsou ideálně rozloženy tak, že plocha pro mobilní telefon nabízí hned dvě, a to z toho důvodu, abyste jej mohli nabíjet na výšku i na šířku (MagSafe magnety pro iPhony zde obsažené nejsou). Telefon nemusíte ani vyndávat z krytu, pokud je tedy tenčí než 8 mm.

Protože je celá konstrukce plastová a poměrně lehká, jsou zde přítomny protiskluzové plochy. Ty najdete nejen na spodní straně stanice, ale i právě v prostoru pro telefon, o který se ten zapře. Menší kruhové jsou také na plochách k nabíjení Galaxy Watch a bezdrátových sluchátek. Galaxy Watch přitom zmiňujeme záměrně.

Sám výrobce totiž přímo uvádí, že je jeho produkt určen právě k jejich nabíjení, a to od Galaxy Watch 1, přes Galaxy Watch Active 1 až po nejnovější Galaxy Watch6 a Watch6 Classic. Vyhrazená plocha je navíc vyvýšená, takže je jedno, jaký používáte řemen. Nijak tak nebude překážet ani ten s motýlkovou sponou, kterou Samsung dává ke Galaxy Watch5 Pro.

Na základně samotné je pak plocha pro nabíjení bezdrátových sluchátek. Ta už obslouží jakékoli, které touto technologií disponují, tedy jak Galaxy Buds Samsungu, tak třeba AirPody Applu nebo jiná TWS sluchátka. K tomu se ale hodí poznamenat, že pokud na tuto plochu položíte druhý telefon, bude se bezdrátově nabíjet i ten. Použití sluchátek zde tím pádem vlastně není žádnou podmínkou. 

Qi a signalizace LED 

Bezdrátové nabíjení je samozřejmě ve standardu Qi (telefon: 15W/10W/7,5W/5W, sluchátka: 3 W, hodinky: 2,5 W), je zde podpora protokolů Power Delivery a Quick Charge, adaptivní řízení výkonu a všechny důležité ochrany proti zkratu a přetížení. Před prostorem pro nabíjení sluchátek je také dotykové tlačítko. Protože nabíječka signalizuje stav nabíjení pomocí LED zabudovaných do základny, tak pokud by vás to náhodou rušilo při soustředěné práci, právě tímto tlačítkem tuto funkcionalitu vypnete. Kdykoli ale chcete, zase ji stejně jednoduše zapnete.

Aligator Smart Station S vás vyjde na 1 500 Kč. Je to hodně nebo málo? Vzhledem k tomu, že s její pomocí zabijete tři mouchy jednou ranou, je to skvělé a elegantní řešení, které můžete mít nejen na pracovním stole, ale stejně tak v ložnici na tom nočním. Jsou zde možná jen dvě věci, které by šly vytknout. Prvním je kabel osazený USB-A konektorem na svém konci, kdy se v dnešní době rozmáhají už spíše USB-C adaptéry a chybějící USB-C výstup, kdybyste náhodou potřebovali dobít Apple Watch nebo powerbanku. Je to ale spíše hledání drobností proto, aby nevypadala recenze tak pozitivně. Ve finále totiž nabíječce skutečně není co vytýkat. 

Bezdrátovou nabíječku Aligator Smart Station S koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.