Zavřít reklamu

Začátkem týdne Samsung na řadu Galaxy S23 vydal aktualizaci s ostrou verzí nadstavby One UI 6.0, postavené na Androidu 14, a následně v rámci svého blogového příspěvku týkajícího se vylepšení fotoaparátu, které nová nadstavba přináší, zveřejnil formou nenápadné poznámky pod čarou seznam telefonů Galaxy, které aktualizaci obdrží. Překvapivě na něm figurovaly i řady Galaxy S20 a Note20. Posléze zveřejnil seznam smartphonů, které mají na aktualizaci nárok, a na něm již zmíněné starší „vlajky“ chyběly. Korejský obr nyní situaci konečně vyjasnil, když webu 9to5Google potvrdil, že řady Galaxy S20 a Note20 aktualizaci skutečně nedostanou.

Loni Samsung oznámil aktualizované zásady softwarové podpory pro svá zařízení Galaxy, které spočívaly v rozšíření čtyř upgradů Androidu na většinu vlajkových lodí a vybrané telefony střední třídy. Změna se nevztahovala na „vlajky“ z roku 2020, tedy řady Galaxy S20 a Note20.

Korejský obr však všechny překvapil, když při příležitosti vydání aktualizace s hotovou verzí One UI 6.0 na řadu Galaxy S23 v následně zveřejněném blogového příspěvku o vylepšeních fotoaparátů v oblasti AI v souvislosti s novou nadstavbou v poznámkách pod čarou uvedl, že ji obdrží mimo jiné i řady Galaxy S20 a Note20. Poté zveřejnil seznam zařízení, které mají na Android 14/One UI 6.0 nárok, a na něm již tyto řady nebyly.

Nyní Samsung zmatečnou situaci konečně „rozsekl“ – pro web 9to5Google uvedl, že Galaxy S20, Note20, stejně jako skládací smartphony Galaxy Z Fold2, Z Flip 5G a Z Flip nový software nedostanou. Podle něj byly informace v zápatí zmíněného blogového příspěvku „chybné“. Pokud jste tak v skrytu duše doufali, že některá z těchto zařízení by nakonec Android 14/One UI 6.0 mohla dostat, nyní vaše naděje definitivně zhasly.

Aktualizace s Androidem 14/One UI 6.0 by měla na většinu způsobilých zařízení Galaxy dorazit ještě letos. Jako další na řadě je Galaxy S22.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.