Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, v září unikly rendery nového cenově dostupného telefonu Samsungu Galaxy A15, podle nichž přinese – stejně jako řada Galaxy S24 – zásadní změnu designu. Jak se dalo očekávat, tento smartphone bude mít i 5G variantu. Nyní do éteru pronikly její údajné kompletní specifikace.

Galaxy A15 5G bude podle leakera Parase Guglaniho disponovat 6,5palcovým displejem s rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pohánět jej má v létě představený čipset MediaTeku pro střední třídu Dimensity 6100+, který prý doplní 4 nebo 6 GB operační a až 128 GB vnitřní paměti (rozšiřitelné až na 1 TB).

Zadní fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 5 a 2 MPx, přičemž hlavní fotoaparát prý bude podporovat 10x přiblížení. Přední kamerka má být 13megapixelová. Baterie prý bude mít kapacitu 5000 mAh a podporovat 25W „rychlé“ nabíjení. Softwarově má telefon běžet na Androidu 13.

Galaxy A15 5G se prý bude nabízet v černé a modré barvě a v USA se má prodávat za 149 dolarů (asi 3 500 Kč). S ohledem na jeho předchůdce je vysoce pravděpodobné, že se jej dočkáme i u nás. Kdy by mohl být uveden na scénu, v tuto chvíli není známo, opět s ohledem na Galaxy A14 5G by to však mohlo být začátkem příštího roku. Od telefonu se také očekává, že to bude vzhledem k jeho dostupné cenovce prodejní trhák, a to celosvětově.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.