Zavřít reklamu

Jak vám jistě neušlo, Samsung začal začátkem týdne na řadu Galaxy S23 vydávat aktualizaci s ostrou verzí nadstavby One UI 6.0, postavené na Androidu 14. Přináší celou řadu novinek, mezi nimiž je i nový font s názvem One UI Sans. Ten je v nové nadstavbě výchozím typem písma, pokud se vám však nelíbí, můžete se vrátit k tomu starému.

Ke starému typu písma se na zařízení s One UI 6.0 vrátíte jednoduše. Stačí provést následující kroky:

  • Přejděte do Nastavení.
  • Klepněte na možnost Displej.
  • Sjeďte níže a zvolte položku Velikost a styl písma.
  • Klepněte na Styl písma.
  • Ze seznamu fontů vyberte možnost Roboto.

Rozdíl mezi oběma fonty je na první i na další pohledy zcela minimální. Podstatou nového fontu je to, že jeho písmena a číslice jsou ve srovnání s písmem Roboto o něco kulatější a širší, nebo se aspoň zdají být. Tento rozdíl je však opravdu velmi jemný.

One UI 6.0 kromě nového písma přináší například i jednodušší popisky ikon, nové widgety Počasí a Fotoaparátu, nové přizpůsobení zamykací obrazovky, přepracovaný Panel rychlého spuštění a oznámení, vylepšení multitaskingu v Galerii nebo novou funkci Auto Blocker pro blokování instalace aplikací z neautorizovaných obchodů s aplikacemi. Na drtivou většinu způsobilých zařízení Galaxy by se nový software měl dostat ještě letos.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.