Zavřít reklamu

Koupili jste si nedávno chytré hodinky s Androidem, například ty od Samsungu, a nedostáváte na nich textové zprávy? Žádný problém, my vám v tomto návodu ukážeme, jak je na příjem „textovek“ nastavit.

Všechny chytré hodinky s Androidem, včetně Galaxy Watch6 nebo nových Pixel Watch 2, dokáží přijímat a odesílat textové zprávy. Než však budete moci textové zprávy přijímat, musíte tuto funkci nejprve zapnout. V této souvislosti je třeba mít na paměti tyto důležité rozdíly:

  • Pokud máte LTE verzi androidových chytrých hodinek, můžete odesílat nebo přijímat textové zprávy a telefonovat bez použití telefonu.
  • Pokud máte Bluetooth/Wi-Fi verzi hodinek s Androidem, můžete odesílat a přijímat textové zprávy, jen když jste připojeni ke svému smartphonu a máte k němu přístup.

Možnost přijímat textové zprávy na vašich chytrých hodinkách s Androidem zapnete podle níže uvedeného postupu. Ten tedy konkrétně platí pro hodinky Galaxy Watch se systémem Wear OS, tedy řady Galaxy Watch6, Watch5 a Watch4, u jiných androidových hodinek se může mírně lišit:

  • Přejeďte po obrazovce shora dolů.
  • Klepněte na Nastavení (ikona ozubeného kolečka).
  • Sjeďte dolů a vyberte možnost Zprávy, která otevře menu Oznámení.
  • Vyberte položku Zobrazit oznámení v telefonu na hodinkách a změňte u ní nastavení na Zob. Upoz., i když používáte telefon.
  • Vraťte se zpět do menu Oznámení a klepněte na položku Oznámení aplikace, což vás přesune na telefon.
  • Na něm zapněte vámi preferovanou aplikaci pro posílání zpráv (v našem případě Zprávy od Samsungu).

Když nyní dostanete zprávu na svůj smartphone, obdržíte oznámení také na vaše hodinky. Klepnutím na oznámení si zprávu přečtete.

Zprávy můžete z vašich hodinek také odesílat. Když dostanete zprávu, klepnutím na oznámení zobrazíte možnosti pro zadání odpovědi nebo použití hlasového vstupu k mluvení a odeslání zprávy. Pokud jste oznámení o přišedší zprávě zmeškali, otevřete šuplík aplikací, spusťte aplikaci pro zasílání zpráv a poté zprávu odešlete. A ano, zprávy na vašich hodinkách se zobrazí úplně celé, i když některé cizí emotikony nebo znaky se na nich nemusejí zobrazovat správně.

Dnes nejčtenější

.