Samsung I9100 Galaxy S II byl představen v únoru roku 2011 a uveden na trh v dubnu téhož roku. Jednalo se o druhé vydání nové vlajkové řady společnosti Samsung, které nabízelo nejlepší technologie, které tehdy Samsung mohl nabídnout, a to včetně 4,3″ obrazovky Super AMOLED Plus a čipové sady Exynos 4210 Dual.
Smartphone Samsung Galaxy S II byl osazen 4,3″ displejem s rozlišením 480 x 800 px. Na dnešní poměry je to samozřejmě málo, nicméně právě z tohoto telefonu vycházel původní Galaxy Note, a právě Note odstartoval trend velkých displejů. Osazen byl čipsetem Exynos, který patřil k první generaci čipsetů s dvoujádrovým procesorem a ve své době patřil také k nejrychlejším.
V době uvedení na trh běžela na Samsungu Galaxy S II nejnovější verze operačního systému Android 2.3 Gingerbread s nadstavbou Samsungu TouchWiz 4.0 s podporou hardwarové akcelerace. Díky zmíněnému čipsetu byl zadní 8MPx fotoaparát tohoto modelu schopný pořizovat 1080p videa s rozlišením kolem 2MPx na snímek.
Galaxy S II se nakonec stal pro Samsung hitem, a byl také jedním z telefonů, které pomohly společnosti dostat se na první místo mezi výrobci smartphonů na světě. Telefon se prodával opravdu velmi dobře – za 55 dní se prodaly 3 miliony kusů, za 85 dní 5 milionů a za prvních 5 měsíců dostupnosti se počet prodaných kusů vyšplhal na 10 milionů. Ve třetím čtvrtletí roku 2011 Samsung předstihl v počtu dodávek chytrých telefonů Apple.
Samsung poměrně brzy představil model I9100G Galaxy S II, kdy se jednalo prakticky o stejný telefon, jen zde byl čip Exynos vyměněn za TI OMAP 4430. Galaxy S II se postupem času dočkal ještě dalších verzí – namátkou lze jmenovat například Galaxy S II i777 s podporou 3G sítí, Galaxy S II Skyrocket i727 s o něco větším displejem a LTE modemem, a i927 Captive Glide s vysouvací hardwarovou QWERTY klávesnicí a 4″ Super AMOLED displejem.
Samsung Galaxy S II nebyl jen jedním telefonem – jednalo se zhruba o tucet telefonů. Pro zařízení s označením S II také byly použité více než čtyři čipsety a čtyři různé konfigurace připojení. Je ale pravda, že řada variant tohoto modelu byla přizpůsobena nárokům jednotlivých operátorů.
To byl telefon, který ve mě pohřbil jakékoliv šance na prosazení androidu 🙂 Dal jsem za něj asi 10 tis, měsíc jsem se s ním snažil sžít po přechodu ze symbianu, ale nešlo to.
Neustále jsem bloudil v menu a navíc neuměl triviální věc – během hovoru fotit! Prostě museli jste položit hovor aby šlo fotit.
Zkusil jsem tedy apple, tehdy iPhone 4, a ačkoliv už dosluhoval a čekalo se na 4S, tak ten feeling z jablka byl úplně opačný a už mi to zůstalo.
Tak to jsi dobrá ovce, takhle se snadno a rychle se vzdát a podlehnout tomu omylu techniky. Jsi typickým příkladem primitivního jedince
Dle sebe soudím tebe vid ? Nemáš odvahou se ani podepsat normálně. Typický zakomplexovaní blbeček.
Že nešlo fotiť popri telefonovaní 🤣🤣🤣 to je argument. Nešlo fotiť pindíka pri telefonovaní na sexcall? Snáď ti to teraz vyhovuje a máš plnohodnotný zážitok z telefono-fotenia.
Sice oba píšete jako dementi, ale přesto slušně odpovím.
Jako support v technologické firmě jsem vedl dlouhé hovory s kolegy a mnohdy bylo třeba během hovoru poslat fotku zařízení, nebo dokumentace.
Takže ano, pro mě důležitý argument, potřeboval jsem to narozdíl od tebe na práci.
Navíc když je to taková blbost jak oba píšete, v čem byl tedy problém aby to vlajková loď samsungu neuměla?
Tak toto bol mobil na nezaplatenie. Pamatam si raz mi pred domom vypadol do snehu, nasiel som ho na druhy den, cely den a celu noc prezil v snehu a mraze a na druhy den slapal akoby nic a to este nemal ziadne IP 😀