Zavřít reklamu

Bylo to roku 2019, kdy Samsung prvně přinesl své vrcholné řadě Galaxy S tři modely. Až v roce 2020 ale přišla Ultra, tedy vůbec nejvybavenější klasický telefon Samsungu. Právě Ultry mají několik specifikací, které zůstávaly méně vybaveným sourozencům zapovězeny. S Galaxy S24 se ale tento rozdíl zase o něco zmenší. 

Samozřejmě narážíme na velikost paměti RAM, kterou měly Ultry vždy větší jak základní a Plus model. Jak to tak ale vypadá, už příští rok alespoň Galaxy S24+ dorovná v této specifikaci Galaxy S24 Ultra. Potvrdil to Geekbench tohoto středního modelu vrcholné řady Samsungu. Stále sice bude dodáván i v nižší a levnější 8GB verzi, ale zákazník by měl dostat na výběr, jestli si připlatí a bude chtít víc, tedy 12 GB. Samozřejmě je otázkou, na jakých trzích tomu tak bude. I tak by to měl být první krok k tomu, více sjednotit rozdílnou výbavu všech tří modelů.

Tento benchmark Galaxy S24+ také potvrzuje, že základní modely a modely Plus budou poháněny čipem Exynos 2400 na většině trhů, včetně domovské země Samsungu, a i toho našeho evropského. To pravděpodobně některé potenciální zákazníky zklame, protože se budou muset rozhodnout pro dražší Galaxy S24 Ultra, který bude plošně nabízen se Snapdragonem 8 Gen 3. Mělo by to ale vadit? Samsung měl na jeho odladění dva roky, a tak se dá doufat, že si dal záležet. 

Uvidíme, zda také Galaxy S24+ přijde s větším úložištěm, než které měly předchozí modely. Říká se, že Galaxy S24 Ultra přijde s ohromnými až 2TB prostorem pro data, oproti aktuálnímu 1 TB. Galaxy S23+ je k dispozici jen ve dvou verzích, tedy 8/256 a 8/512 GB. 

Galaxy S23+ koupíte přímo zde (i s možností výkupního bonusu)

Dnes nejčtenější

.