Zavřít reklamu

Google na své květnové vývojářské konferenci představil nový nástroj s názvem About this image, který v rámci jeho vyhledávače pomáhá ověřit původ obrázků. Nyní jej začal konečně zavádět.

Nástroj About this image vám řekne, jak starý je obrázek (nebo podobné obrázky) podle toho, kdy jej vyhledávač Googlu poprvé viděl. To může být podle technologického obra užitečné při určování toho „jestli je obrázek vytržen z kontextu a sdílen v souvislosti s aktuální událostí, ale ve skutečnosti je mnohem starší“.

Google se poté propojí s „výsledky na webu“, aby viděl, jak byl daný obrázek popsán ostatními, včetně zpravodajských publikací a webů ověřujících fakta. Tyto informace podle něj mohou být užitečné pro posouzení tvrzení o obrázku a pro zobrazení důkazů a pohledů z jiných zdrojů.

Nakonec nástroj zobrazí všechna dostupná metadata, která do obrázku přidali jeho tvůrci. To může zahrnovat, jestli byl vytvořen či vylepšen umělou inteligencí, přičemž obrázky vytvořené umělou inteligencí Googlu tuto informaci již obsahují.

Google nástroj od středy globálně zavádí pro anglicky mluvící uživatele. Mezitím experimentuje s tím, aby tato užitečná funkce byla schopná vytvářet popisy u webů, které nemají záznam ve Wikipedii nebo znalostní bázi Google Knowledge Graph.

Dnes nejčtenější

.