Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 zbývá podle všeho ještě několik měsíců, již nyní však o ní leccos víme, včetně čipsetů nebo designu. Nyní tu máme nový únik, který se opět týká modelu Galaxy S24 Ultra. Podle něj bude sdílet jeden méně podstatný designový prvek s telefony řady Galaxy S9, představenými na začátku roku 2018.

Do éteru pronikl nový render Galaxy S24 Ultra, z něhož vyplývá, že mřížka reproduktoru bude mít tvar dlouhého obdélníkového pásu a nebude mít otvory ve tvaru pilulky, které můžeme vidět na současných vlajkových lodích Samsungu. Jak dlouholetí fanoušci korejského obra budou jistě vědět, první vlajkové telefony Samsungu se stereo reproduktory Galaxy S9 a S9+ měly podobný design otvoru pro reproduktor. Ten však nebyl přenesen na další vlajkové lodě, včetně Galaxy Note 9, který byl uveden na trh o šest měsíců později, tj. v září roku 2018.

Pokud se nejnovější únik zakládá na pravdě, tento design mřížky reproduktoru by se mohl s příští Ultrou vrátit. Je to drobná změna, která fakticky neovlivní kvalitu zvuku, některým lidem by se však nemusela líbit. Spodní strana telefonu nicméně není to, na co by se uživatelé často dívali, takže si nemyslíme, že by to někoho po prvních dnech používání zařízení obtěžovalo.

Galaxy S24 Ultra bude jinak podle dostupných úniků disponovat čipsetem Snapdragon 8 Gen 3 (na všech trzích včetně toho našeho), 6,8palcovou plochou obrazovkou s rozlišením 1440 x 3120 px, 120Hz adaptivní obnovovací frekvencí a maximálním jasem 2500 nitů, čtverným fotoaparátem s rozlišením 200, 10, 48 a 12 MPx, titanovým rámem a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení. Softwarově má běžet na Androidu 14 a nadstavbě One UI 6. Spolu s modely S24 a S24+ bude údajně představen již v lednu (řada Galaxy S23 byla uvedena na scénu letos v únoru).

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.