Zavřít reklamu

Když se „profláklo“, že novou budgetovou vlajkovou loď Samsungu Galaxy S23 FE bude pohánět téměř dva roky starý čipset Exynos 2200 (přesněji na všech trzích kromě USA), řada jeho fanoušků se začala obávat o její výkon a výdrž baterie. Několik recenzí však ukázalo, že Exynos 2200 uvnitř Galaxy S23 FE funguje lépe než v telefonech řady Galaxy S22. Proč, to nyní odhalila videorozborka telefonu.

Jak vyplývá z rozborky, kterou provedl známý technologický YouTube kanál PBKreviews, Samsung v Galaxy S23 FE použil výkonný chladicí systém s výparníkovou komorou, aby udržel teplotu čipu Exynos 2200 pod kontrolou. Výsledkem je, že čipset neškrtí výkon zdaleka tolik jako u telefonů Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra.

Telefon má skleněná záda, která jsou přilepena ke kovovému rámu. Jelikož disponuje stupněm krytí IP68, můžete vidět, že všechny otvory a výřezy jsou utěsněny gumou a lepidlem. Video také odhalilo, že kryty čoček fotoaparátu můžete snadno vyměnit aplikováním tepla a odpáčením, a poté můžete nasadit novější čočky. Při jejich výměně není nutné sundávat celý zadní panel.

K odnětí zadního panelu je třeba odšroubovat 20 šroubů Philips. Po odstranění některých plochých konektorů, nabíjecí cívky a NFC antény můžete pomocí vytahovacího poutka snadno vyjmout baterii.

V telefonu se nachází několik grafitových podložek, které pomáhají přenášet teplo generované čipsetem a operační pamětí. Všechny hlavní komponenty, včetně čipsetu, operační paměti, úložiště, senzorů a fotoaparátů, jsou připojeny k základní desce. Díky tomu všemu zařízení získalo vskutku skvělé skóre opravitelnosti – 8,5/10.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.