Zavřít reklamu

Před pár měsíci v chytrých hodinkách řady Galaxy Watch6 debutoval nový operační systém Wear OS 4 (spolu s nadstavbou One UI 5 Watch). Nový systém přinesl řadu vylepšení, jako je lepší optimalizace baterie nebo aplikace Gmail a Kalendář Google. Nyní však vyšlo najevo, že v systému je nepříjemný bug, který způsobuje nefungování klávesnice Gboard v některých aplikacích.

V poslední době někteří uživatelé na sociální síti Reddit a komunitním centru nápovědy Googlu hlásí, že jim na jejich hodinkách s Wear OS 4 „zlobí“ klávesnice Gboard. Pokud na hodinkách Samsungu přepnete výchozí klávesnici na klávesnici Googlu, zvláštní chyba zabrání v zobrazení Gboardu při používání několika aplikací, včetně jedné od amerického technologického giganta.

V aplikacích, jako je Google Keep a TickTick, když otevřete novou poznámku (nebo kdekoli jinde je v nich vyžadována QWERTY klávesnice), obrazovka okamžitě zhasne, takže uživatelé nemají žádný způsob, jak zadat text. Jen pro upřesnění – aplikace ani hodinky v tu chvíli nezamrznou, na displeji se pouze nezobrazuje klávesnice, přičemž tlačítka a dotyková gesta fungují jako obvykle, takže se můžete vrátit na předchozí obrazovku nebo přejít na ciferník.

Jak se zdá, tento problém postihuje hodinky řad Galaxy Watch6, Watch5 a Watch4 a aplikacemi, ve kterých se Gboard nezobrazuje, jsou kromě výše zmíněných ještě Bring, Samsung Alarm, Samsung Reminder, Weargram a Todoist. Vzhledem k tomu, že většina ostatních běžných aplikací tímto problémem postižena není, je pravděpodobné, že na vině jsou samy tyto aplikace, a ne operační systém či aplikace Gboard pro Wear OS.

Produktový expert z komunitního centra nápovědy Googlu na jednu ze stížností odpověděl, že problém předal příslušnému týmu. Postižení uživatelé tak mohou doufat, že Google jej vyřeší co nejdříve.

Chytré hodinky Samsungu s Wear OS koupíte zde

Dnes nejčtenější

.